Україномовний Твіч: найкращі канали

One comment

Всім привіт, з вами Тортик!

Twitch (Твіч) був, є і буде популярною забавкою для мільйонів геймерів, а надто – в часи карантину, коли ми сидимо вдома і шукаємо, чим себе зайняти. На Твічі завжди можна подивитися на гру інших, коли самому грати вже лінь, повчитися у кращих або знайти чатик для спілкування на цікаві теми. Тож сьогодні я розкажу вам про україномовну спільноту Твіча.

Прокляття українського контенту

Якось я забажав знайти для себе постійний канал з однієї гри. І ледь повірив своєму щастю, коли побачив у ігровій категорії стрімера з Маріуполя. У відповідь на мою щиру радість співвітчизник забанив мене за українську мову, що він підтвердив і озвучив на камеру, пояснивши: тут поважні люди сидять і відпочивають, “а я палітіку сваю падимаю мовай сваєй, можна же на общепанятнам”. Можете уявити мої емоції.

Ситуація з україномовним Твічем схожа на ситуацію з українським кінематографом. До 2014-го року існували лише окремі ентузіасти, які були приречені на жебрацьке буття – для абсолютної більшості користувачів було “какаяразніца”, якою мовою вести і дивитися трансляції. А це означає, що практично все велося російською, бо так більше охоплення аудиторії. Коли ж “різниця” з’явилася і українці почали принципово переходити на рідну мову – разом з попитом підтягнулася і пропозиція. В даний момент україномовний Твіч вже пережив стадію “зародку” і поступово зростає у підписниках і переглядах.

На превеликий жаль, більшість українців все ще не усвідомлює важливість підтримки нашого контенту. Тобто, ситуація на Твічі така ж, як і всюди. Основна маса українських користувачів не користується рідною мовою навіть на “своїх” каналах, сприймає себе як частину безликого “СНГ-камьюніті” і позиціонує себе підкреслено “внєпалітікі”.

Першопроходці українського Твіча

Але надія є. Україномовний Твіч пробивається до світла, як травинка крізь асфальт. Нещодавно перший в історії україномовний стрімер отримав так звану “Партнерку” з Твічем. Партнерська програма – ознака визнання за довготривалу роботу і професіоналізм, а також успіх, що вимірюється у великій і сталій кількості глядачів. Якщо раніше про “Партнерку” для наших ми могли лише мріяти, то тепер твердо знаємо: там де перший – там будуть і наступні.

Нині чудовий час відкрити для себе цих поки що невідомих вам стрімерів. Без зайвих слів, тринадцять каналів, з якими я вам дуже раджу познайомитися. В алфавітному порядку:

aisa

Aisa_pograisa

Твіч

Айса – стрімериня, яка створює на своєму каналі на диво затишну, “лампову” атмосферу. Зазвичай вона грає у щось емоційне, але неквапливе, як от “The Long Dark”. У всіх іграх на вас чекає або українська локалізація, або озвучка мовою у виконанні самої Айси, також у чаті дозволяється спілкування винятково українською. Загалом, трансляція Айси – це те, що треба після важкого робочого дня, разом з горнятком чаю і смаколиками. Під її голос солодко засинається, перевірено особисто мною.

Спеціалізація: заспокійливі і разом з тим чуттєві ігри на зразок “The Long Dark” і “Frostpunk”; мальовничі і музикальні інді, як-то “The Flame in the Flood” і “Firewatch”.

А ще в неї неприродньо зелене волосся.

alex_D20

Alex_D20

Твіч
Ютуб

Олександр у цьому колі – легендарна особистість. Він роками вперто і послідовно популяризував україномовний контент і досяг значних успіхів: 100 000 підписників на Ютубі, відео, що набирають по півмільйона переглядів – для звичайного україномовного стрімера ці цифри лише рожеві мрії, а для нього вони реальність.

Спеціалізація: цей хлоп методично переграв у таку кількість ігор, що визначити щось окреме достатньо складно. Втім, останнім часом він серйозно підходить до великих військових операцій у “Arma 3”, катається Україною у модах до “Euro Truck Simulator 2” та проходить останнє доповнення до “Metro Exodus”.
А ще він обожнює, коли його питають: “чому ти робиш контент українською, а не російською, тобі ж так нічого не світить?!11..”

Dobra_divka

Dobra_divka

Твіч
Ютуб

Настя, вона ж “Добра дівка” – тиха і скромна на вигляд дівчина. Поки не починаєш розуміти, що “тихість” – це концентрація і холоднокровність. Настя любить стріляти. І стріляє вона якісно. Не дай вам Боже зустрітися з цією дівчиною по різні боки прицілів. У любові до “шутерів” вона досягла того рівня, що її запрошують на турніри з “PUBG” і як учасника, і як аналітика. А на її Ютуб підписані 36 тисяч підписників, що є солідним успіхом.

Спеціалізація: сфокусований підхід до “PUBG” та “Counter-Strike: GO”, зрідка крок в сторону до чогось на зразок “Call of Duty” чи “Rust”.

А ще вона гарно співає. От зараз без жартів.

Gamer_FM

Gamer_FM

Твіч

Канал Михайла – один з найстаріших активних україномовних каналів на Твічі. Він веде свої, за його ж словами, “рагульні трансляції” відверто, саркастично і спокійно називаючи речі своїми іменами. Іншими словами, якщо вам кортить поділитися у чатику анекдотом “як бандерівці москаля іржавою пилкою пиляли” – тут для цього найкраще місце. Також він один з небагатьох у нашій спільноті, хто проводить як кулінарні стріми, так і “робочі”, під час яких редагує статті і монтує відео.

Спеціалізація: останнім часом – дуже затишні посиденьки у “Stardew Valley” з перервами на багатокористувацькі шутери: “Apex Legends”, “Borderlands 3” і “Call of Duty: Modern Warfare”.

А ще в нього на диво сексуальний голос.

LunarShadow_ua

LunarShadow_ua

Твіч

Під цим псевдонімом на вас чекає позитивна стрімериня на ім’я Катя, яка грає в найрізноманітніші RPG. Тут вона майстерно рятує загублених NPC-діток, прирікає міста і цілі держави на жорстоку загибель, а також вміло використовує магічні руни “F5-F9”. З мультиплеєрних ігор Катруся найбільше поважає “League of Legends”, навіть збирає гроші на власноруч організовані турніри серед глядачів, тож якщо ви “нетрадиційної орієнтації” – вам тут точно зрадіють.

Спеціалізація: “League of Legends”, а також класичні і нові RPG, такі як “Divinity: Original Sin II”, “Dragon Age: Inquisition” i “Gothic”.

А ще в неї сміх, як у лісової мавки.

melkin

M3lk1n

Твіч
Ютуб

Мелкін – часом суворий, часом іронічний, справжній мужчина з поголеною головою і найгарнішою бородою на Твічі. Найбільше поважає командні “шутери”. Грає сильно, як правило тягне свою команду до перемоги, а не на дно. Частенько кооперується у відстрілюванні людей з Dobra_divka і nkate, і дивитися ці стріми одне задоволення: вони наповнені яскравими моментами і дружніми взаємними підколами між учасниками.

Спеціалізація: “PUBG” та “Counter-Strike: GO” як основа, також залюбки грає у сюжетні одиночні ігри, від “Ori and the Will of Wisps” до “Hellblade”.

А ще він зовсім не ображається на жарти про бороду.

nkate2

nkate

Твіч
Ютуб

Кет або Кетрін – емоційна і приємна стрімериня, що підкуповує особливо пильною увагою до кожного глядача, завдяки чому перебування у чатику відчувається більш особисто і тепло. У своїх постійних глядачів вона обов’язково спитає, як їм вчителюється в умовах карантину, чи пройшли болі у спині і привітає з Днем народження. Загалом, атмосфера у Кетрін панує позитивна і невимушена.

Спеціалізація: полюбляє жанр “королівська битва”, карткові ігри (“Artifact”, “Slay the Spire”, “Legends of Runeterra”), часто не проти зіграти у щось, запропоноване глядачами.

А ще є повір’я, що якщо Кет почне стрім без склянки з колою – вона загине. Але цього поки ніколи не траплялося.

pad0n

pad0n

Твіч
Ютуб

Юлік зі Львова, він же “Падон” – веселий і активний парубок, найпопулярніший за переглядами в останні місяці. Летсплеєр з 2012 року, Юлік підійшов до справи максимально професійно: окрім Твіча він завоював популярність ще й на Ютубі зі своїми 55 тисячами підписників; на додачу до летсплеїв працює актором озвучки мультфільмів, займається відеоблогерством та робить огляди на різні штуки. Іноді я щиро дивуюся тому, де він бере енергію і яким чином все встигає.

Саме Падон – наш альпініст, якому першому в історії підкорився Еверест “Партнерської” програми Твіча. Роки натхненної, кропіткої, методичної праці не були марними – він заслужив на це, як ніхто інший. І ми всією україномовною спільнотою щиро радіємо за нього.

Спеціалізація: проходження цілого спектру одиночних ігор усіх жанрів, як старих, так і нових. Падон робить акцент саме на сюжетних іграх, розглядаючи їх зі сторони художньої мультимедійної творчості. Ідеальна гра для Падона – з потужним сюжетом, який доведе до сліз.

А ще він зазвичай веде трансляцію в нижній білизні, тому що пожертвував свої шорти на лого.

dpaladin

dPaladin

Твіч
Ютуб

Паладін міцно займає позицію “топ-1 танкіст україномовної спільноти”. Тут у нього беззаперечний досвід справжнього ветерана гри, енциклопедичні знання і купа вузькоспеціалізованого гумору. Але не “World of Tanks” ‘ом єдиним. Він приділяє багато уваги проходженню сюжетних ігор, випускає відео з порадами, гайдами та розборами механік. Не можна не відмітити такі його риси, як врівноваженість і позитивність, а також глибокий голос, яким добре було б вести футбольні трансляції.

Спеціалізація: Паладін чітко дотримується розкладу: три дні на тиждень обов’язково “World of Tanks”, ще два – сюжетні ігри на зразок “Nier: Automata” і “Horizon: Zero Dawn“, решта два – знову сюжетні, або PvP на кшталт “PUBG” і “Apex Legends” чи MMO-шутери “Destiny 2” і “The Division 2”.

А ще у нього в гаражі є справжній німецький танк часів Другої світової, хоч він і не зізнається.

tenevik

Tenevyk

Твіч
Ютуб

В Тіньовика гарний голос і правильна мова, заради чистоти якої він методично заміняє англіцизми на українські відповідники. Але не тільки. Тіньовик – особистість, яка необхідна кожній спільноті. Він залюбки підкаже і порадить, особливо дбайливо допомагає починаючим стрімерам і для декого з них став справжнім семпаєм.

Спеціалізація: повністю відповідаючи нікнейму, Тіньовик живе у тінях, тобто полюбляє ігри зі стелс-механікою: “Assassin’s Creed”, “Tomb Raider”, “Hitman”. Також обожнює ігри з магією, сюжетні і не дуже, головоломки, платформери, та загалом цікаві, хоч і не завжди популярні забавки.

А ще він напевно красунчик, але цього ніхто не знає.

violinUA

violinUA

Твіч
Твіч WePlayEsport_UA
Ютуб

Андрій – ще один заслужений “зубр” спільноти. Як я розумію, в якийсь момент його допекла несправедливість: як це так, українська команда найпершою в історії “Dota 2” завоювала “Аегіс” і ще двічі билася за нього у гранд-фіналі “The International”, а нормальної україномовної трансляції не існує в природі. Він почав методично висвітлювати турнірні ігри українською і впродовж років я особисто спостерігав, як поступово росте його канал і він сам. Зараз violinUA – сформований досвідчений коментатор, якого запрошували на офіційні україномовні трансляції чемпіонатів WePlay! Bukovel Minor 2020, EPICENTER Major 2019, того ж таки The International 2019 і інших.

Спеціалізація: очевидно, “Dota 2”, професійне коментаторство.

А ще він брат-близнюк Данила “Dendi” Ішутіна.

cfeafb93-8806-41cb-8656-862ef4437aa5-profile_image-300x300

VirrevO

Твіч
Інстаграм

Анастасія – фул-тайм художниця, що малює під час стрімів аквареллю і олією та зрідка відволікається на ігри, надаючи перевагу серії “The Elder Scrolls”. Окрім творчості вона вирізняється з числа інших стрімерів своєю відвертістю і готовністю предметно підтримати розмову на “незручні” і зазвичай “закриті” у суспільстві теми. У невимушених бесідах стрімериня і чатик обговорюють пікантні життєві історії, сексуальний досвід і особливості жіночої та чоловічої фізіології. Впевнений, для деяких чоловіків Настя на ниві сексуальної просвіти вже зробила більше, ніж усі уроки з даного предмету в школі і багаторічний досвід перегляду порно.

Спеціалізація: у Вірево спілкуються про потаємне, слухають хорошу музику і відпочивають душею. А новачкам, що вперше завітали на канал, завжди пропонують: ось два стільця. Обидва з цікавинками. Який оберете?

А ще вона якось пропрацювала у кав’ярні баристою рік без вихідних. Сподіваюся, врешті-решт їй повернули паспорт, що так смачно пах свіжезмеленою ефіопською арабікою середнього обсмажування.

69a3ddc4-4812-44f4-b19a-28b150ea9069-profile_image-300x300

Yvan_Snig

Твіч 

Сніг, незмінний ведучий Радіо “Гімно” – один з найвідоміших героїв спільноти. “Старий зубр”, що роками принципово вів трансляцію українською на невеличку аудиторію. Власне, про принциповість Сніга складені легенди: чи багато ви знаєте людей, які в Стімі занижують оцінки іграм, бо ті не мають української локалізації? Також відвертістю і сарказмом в розмовах на суспільно-політичні теми Сніг нагадує Gamer_FM, про якого ми говорили вище. Додайте сюди чудове почуття гумору, справді гарний голос, незнищенний оптимізм та незмінно хороший настрій.

Спеціалізація: заспокійливі трансляції, повні приємного спілкування під неквапливі “Farming Simulator 19”, “SnowRunner”, “Anno 1800” і подібні за розміреністю ігри. Під час гри Сніг озвучує мовою у прямому ефірі або обговорює тонкощі наявної локалізації з глядачами. Наприклад, прямо зараз тестує офіційну українську локалізацію до “Kingdom Come: Deliverance” від “Шлякбитраф”.

А ще “Йван Сніг” – це нікнейм-посилання на одного популярного вигаданого персонажа. Вгадайте, якого.

На цьому все. Заходячи на Твіч, не забувайте час від часу заглядати у “пошук” за категорією “Ukrainian” і перевіряти список спільноти Ukrainian Streamers – обов’язково знайдете щось цікаве. Дивіться українське, воно того варте!

Здоров’я вам і вашим близьким. Бережіть себе.

1 comments on “Україномовний Твіч: найкращі канали”

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s