Польські студенти гратимуть у This War of Mine

3 коментарів

Симулятор виживання This War of Mine стане однією з ігор, рекомендованих польським повнолітнім студентам у державній системі навчання.

Як повідомляють творці гри 11 bit studios, посилаючись на прем’єр-міністра та міністерства освіти Польщі, This War of Mine можна рекомендувати на факультетах гуманітарних наук: соціології, етики, філософії та історії. Єдиним обмеженням буде досягнення студентами 18-річного віку, зважаючи на чутливий та подекуди жахаючий зміст подій. Гра буде доступною для польських університетів безкоштовно – продовжуючи політику студії, що надає гру і тим, хто не здатні заплатити за цей досвід.

 

Занадто знайомі переживання

Сайдскролерний симулятор виживання, створений у 2014 році, розказує історію цивільних людей, що намагаються зберегти свої життя та людяність у охопленому війною місті. Дія відбувається у вигаданій східнослов’янській країні Гразнавії. Події, учасником яких стануть гравці, базуються на реальній облозі міста Сараєво у 1992-1995 роках. Проте, на жаль, українцям тепер теж легко впізнати у грі знайомі образи.

На додачу до звичних нашим вухам імен – Злата, Цвета, Павло – This War of Mine має прекрасну українську локалізацію, де перекладено не лише зміст, а й дух гри. Його можна відчути у приказках персонажів чи віршиках, що наспівують, граючи, діти (для тих, для кого основна версія гри недостатньо похмура, існує доповнення The Little Ones).

TWOM Little Ones

На думку авторки цієї статті, чи не найбільш корисними стануть доповнення з серії This War Of Mine: Stories, що розповідають короткі історії з життя людей у місті Погорень. Ці історії менш сфокусовані на виживанні і більше – на особистому моральному виборі та на поняттях того, чим є для людини добро та зло і що важливіше: високі ідеали чи одне врятоване тут і зараз життя.

 

Гра як “рекомендована література”

Гжегож Мєчовський, очільник студії, прокоментував рішення польського уряду так: “Ігри це частина культури. Сучасної, природної, такої, що подобається молоді. Ігри розмовляють інстинктивно зрозумілою їй мовою, мовою взаємодії. Цією мовою ігри можуть розповідати про будь-що: емоції, правду, боротьбу між добром і злом, людяність, страждання. Вони нагадують цим літературу… Звісно ж, ігри вже використовувалися в освіті для навчання математиці, хімії та розвитку розумових здібностей, але я не думаю, що були ігри, офіційно включені до системи освіти як класне читання”.

TWOM Radio

Справді, ми в редакції не знайшли таких прецедентів. Проте, подібні дослідження вже відбувалися. Серед ігор, рекомендованих автором цього дослідження для студентів, опинився інший симулятор – “Papers, Please”, що, у навіть похмурішій та безкомпроміснішій формі, ставить гравців перед вибором між своїми принципами та виживанням власної родини.

This War of Mine можна придбати на Steam.

Команда 11 bit studios запрошує усіх, кому цікава ця ініціатива, зв’язатися з ними електронною поштою та отримати більше інформації. Їхня скринька: info@11bitstudios.com

3 comments on “Польські студенти гратимуть у This War of Mine”

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s