Ігрова кухня: дивовижні мафіни Мозера

One comment

Вітаю вас, дорогі жителі Ігровиміру!

З вами Архімаг Марта, і сьогодні я представляю вам наш перший випуск експериментальних досліджень з перетворення ігрової їжі у справжню. З цією метою я переобладнала свою алхімічну лабораторію на Ігрову кухню та з гордістю презентую вам перші результати.

Мабуть, усі ми хоча б раз грали у гру, де нашим могутнім і відважним персонажам необхідно було поповнювати свої сили або покращувати бойові показники за допомогою різних страв. Деякі ігри, як серія Don’t Starve, навіть узяли здобування їжі основою свого ігроладу. А чи задумувались ви, як ці делікатеси смакували б у реальному житті? Саме це питання вивчатиме моє дослідження в Ігровимірі: як утілити в реальність страви з найрізноманітніших ігор. Для деяких, як World of Warcraft, постаралися вже самі видавці та створили офіційні кулінарні книги. Для інших випадків моя Ігрова кухня відкрита для експериментів. І, звісно, у кожному випуску я представлю вам рецепти і з гри, і з наших дослідів, а також свої коментарі щодо процесу приготування та кінцевого результату..

З нагоди святкування запуску Ігровиміру та нового розширення WoW “Битва за Азерот”, нашою першою стравою буде десерт з цієї гри, а саме дивовижні мафіни Мозера (Moser’s Magnificent Muffins)!

Познайомтеся з Мозером, торговцем найкращих мафінів та іншої випічки в інопланетному місті Шаттрат:

null2
Мозер, торговець хлібом у Шаттраті
null3
Якщо на 58ому рівні у вас досі немає півзолотого, щось у цій грі йде для вас не так

Знайти його можна, якщо ваш персонаж досяг 58-ого рівня та пройшов крізь Темний Портал з планети Азерот у Позамежжя – залишки планети Дренор. Місто тепер населяють представники багатьох рас: дренеї, орки, араккоа, сін’дорай тощо, тому не дивно, що пекарем тут якось прижилась і людина. Менш, ніж за півзолотого Мозер продасть вам цілих п’ять мафінів, спечених за його авторським рецептом.

Мафіни Мозера не лише дивовижні, а ще й досить здорові, наскільки це можливо для випічки. Рецепт люб’язно опублікувала сама Blizzard Ent., тому приступаємо!

IMG_4692
Офіційна кулінарна книга World of Warcraft, де можна знайти і рецепт мафінів Мозера

Нашою метою є відтворити рецепт автора мафінів, а саме, створити щось схоже на картинку нижче:

IMG_4693
Мафіни Мозера, в ідеалі. Очевидно, значок у грі не зовсім розкриває їхню дивовижну сутність

Для 12-и мафінів нам знадобляться:

Тісто:

  • 1 скл. молока
  • 1 ст. л. яблучного оцту
  • ½ скл. яблучного пюре
  • ½ скл. коричневого цукру
  • ⅓ скл. рослинної олії (примітка Архімага: я використовувала оливкову)
  • 1 яйце
  • 1 ч. л. екстракту ванілі
  • 1 ч. л. меленої кориці
  • ½ ч. л. меленого імбиру
  • 1 скл. вівсяних пластівців
  • 2 скл. універсального борошна (примітка Архімага: заради експерименту, я взяла цільнозернове)
  • 2 ч. л. порошку для випічки
  • ½ ч. л. соди для випічки (примітка Архімага: якщо ви, як і я, використовуєте цільнозернове борошно, варто зменшити кількість соди або порошку для випічки)
  • щіпка солі

Хрусткий верх:

  • 3 ст. л. вершкового масла
  • щіпка солі
  • ⅓ скл. борошна
  • ⅓ скл. коричневого цукру
  • 1 ч. л. меленої кориці
  • ½ скл. вівсяних пластівців

Кленово-мускатна глазур:

  • 1 скл. цукрової пудри
  • щіпка ванілі (примітка Архімага: або кілька крапель, якщо ви використовуєте рідкий екстракт чи олію)
  • щіпка меленого мускату
  • 2 ч. л. кленового сиропу
  • 2-3 ст. л. молока

Температура випікання: 175°C

Час випікання: 25 хвилин

Окрім інгредієнтів, для створення дивовижної їжі нам також потрібні певні інструменти. Кожен алх… кухар має свій арсенал, тому я представлю вам мій базовий набір для цього рецепту:

IMG_4696
Мірні чашки та ложки, миски, “збивалка” для тіста, формочки та паперові обгортки – нічого особливо екзотичного. І, звісно, духова піч

А тепер, коли все вже заготовлено, розпочнімо.

1. Розбийте яйце в миску та розітріть його “збивалкою”, вінничком чи міксером. Оскільки це лише одне яйце, Архімаг у цьому випадку вирішила обійтись без міксера. Не обов’язково збивати його в піну (хоча це ніколи не зашкодить), але ціллю має бути однорідність вмісту.

IMG_4697

2. Поступово додайте молоко, оцет, яблучне пюре, цукор, олію та ванільний екстракт. Помішуйте суміш, доки вона не буде однорідною. Не зважайте, якщо цукор не цілком розчиниться – він поступово розтане під час подальшого процесу приготування мафінів.

IMG_4701

3. Додайте спеції та вівсяні пластівці, поступово вмішуючи їх у суміш.

IMG_4702

4. Коли пластівці успішно поглинуті, додайте сіль, соду та порошок для випічки. Розмішайте все до однорідної маси.

IMG_4704

5. Поступово додайте борошно, при цьому постійно помішуючи суміш. Автор рецепту пропонує робити це по одній склянці за раз, хоча особисто мені було комфортніше додавати менші порції. У результаті у вас повинно вийти досить густе (і досить солодке 😉 ) тісто.

IMG_4705

6. Розігрійте духову піч до 175°С. Поки вона розігрівається, підготуйте форми для мафінів. Мій улюблений підхід – розкласти по них паперові обгортки і пекти одразу в них, але можна обійтись і стандартним змащуванням форм жиром та присипанням борошном. Нам знадобляться 12 форм.

IMG_4706

7. Рівномірно розподіліть тісто по формах.

IMG_4707

8. Тепер час для приготування хрусткого верху. Для початку змішайе сіль, борошно, цукор, корицю та вівсяні пластівці в однорідну суміш. Додайте масло та розітріть із сумішшю, доки не зникнуть усі грудочки. Вийде досить сипуча маса, що хрустітиме від дотику ложки навіть у сирому стані.

IMG_4708

9. Розподіліть отриману масу по мафінах. До цього діла варто братись дуже обережно та насипати масу невеликими порціями. Перший “шар” через кілька хвилин просяде в нижнє тісто. Користуйтеся кількома ложками різних розмірів, якщо вам так простіше.

IMG_4710

10. Мафіни готові до випікання! Поставте їх у духову піч приблизно на 25 хвилин. Цей час можна приділити приготуванню глазурі. Змішайте цукрову пудру, ванільний екстракт, мускат і кленовий сироп. Поступово додавайте молоко, доки не досягнете бажаної густини глазурі. В ідеалі, вона буде схожа на сметану: достатньо густа, щоб тримати просту форму, але і досить рідка, щоб текти.

IMG_4712

11. Наші мафіни готові! Переконатись у цьому ви можете, проткнувши їх дерев’яною зубочисткою. Якщо зубочистка залишиться сухою після витягнення, сміло вимикає духову піч. Витягніть мафіни з печі та дайте їм постояти кілька хвилин у формах. Потім витягніть їх з форм та залиште їх вистигнути.

IMG_4711

12. Коли мафіни ще теплі, але вже не гарячі, можна приступати до роботи з глазур’ю. Якщо у вас є кулінарний шприц, можете прикрасити мафіни з його допомогою. Якщо у вас його немає – не проблема, будь-яка ложка цілком придатна для поливальної функції. В оригінальному рецепті глазурі вийшло досить багато, тому мафіни були политі мною досить щедро.

IMG_4713

Як тільки поверхня глазурі затвердне, наші мафіни готові! Налийте собі чашку молока, какао чи чаю та сміло насолоджуйтесь результатом своєї алх… кулінарії.

Кілька слів про мій результат. Мої мафіни вдались винятково сипучими, розпиляючись на тисячі крихт щоразу, коли я відкушувала шматочок. У зв’язку з цим Архімаг припускає, що можна обійтись дещо меншою кількістю соди або порошку для випічки. Цілком можливо, що це ефект цільнозернового борошна. Також на смак вони майже не солодкі, що чудово контрастує з солодким верхом і дуже солодкою глазур’ю. До речі, і кількість хрусткого тіста поверхні, і кількість глазурі можна скоротити десь на третину. Хоча тісто для мафінів справді було саме на 12 форм, використати весь другий шар і глазур мені не вдалось. Досить дивно, що яблучне пюре майже не відчутне на смак у готових мафінах.

IMG_4714

 

У цілому, це смачне та корисне рішення для сніданку. Два мафіна змусять почуватись абсолютно ситими і хоча б на кілька хвилин уявити себе в далекому Позамежжі. Тому, якщо ви спробуєте їх приготувати, думаю, Мозер вами пишатиметься. А ми в Ігровимірі з радістю прочитаємо про ваші враження від його авторського рецепту. Також, якщо у вас є побажання щодо того, яку їжу ви б хотіли спробувати з Ігрової кухні, не забудьте нам про це написати.

З вами була Архімаг Марта, і ми продовжуватимемо начаровувати ігрову їжу в наших подальших випусках.

Залишайтесь з нам на Ігровій кухні у Ігровимірі! 🙂

1 comments on “Ігрова кухня: дивовижні мафіни Мозера”

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s