Strange Horticulture: езотерика у світі ботаніки

Коментарів немає

Переїхати в спокійну глибинку подалі від гамірних міст, поближе до гір, печер, старовинних замків і лісів, прийняти у спадок від свого покійного дивакуватого дядька магазин квітів, вляпатися в історію із загадковими убивствами та древніми ритуалами – приблизно така доля спіткала головну героїню гри Strange Horticulture (“Дивне садівництво”).

У двері “Дивного садівництва” стукають непересічні люди

Сюжет Strange Horticulture – це щось середнє між детективами Агати Крісті, оповіданнями Лавкрафта, “Ніччю в самотньому жовтні” та романом Сюзанни Кларк “Джонатан Стрендж і містер Норрел”.

Є тут і монахи, які накопичують і приховують від світу знання, і детектив, який усвідомлює, що стикнувся із надприроднім та позамежним, і дивакувата старушенція, яка краще за детектива шурупає, що насправді відбувається навколо, і місцеве сестринство відьом, яке довгий час діяло під боком простих обивателів англійської глибинки. А ще є мєрзкій чувак, схожий на Едгара По. Ці та інші персонажі рухають події гри, гравець же “лише” обслуговує їхні потреби у своєму магазині… Втім, без цього наші герої часто були би просто безсилі. Тож напрошується висновок, що той, хто “подає патрони”, не менш важливий за тих, хто безпосередньо “в бою”.

Гра (не) про магазин квітів

Напевно, слід зазначити, що хоч це гра про магазин, тут немає торгівлі як такої. Ви ні на чому не заробляєте, але і ні на що не витрачаєтеся. Це спершу може здатися трошки дивним, але насправді це прекрасний приклад сміливості розробника не вставляти у гру зайвих механік. Якби Strange Horticulture містила грошову систему, її “додана вартість” для ігроладу та сюжету була би мінімальною.

Коли у тебе “50 відтінків алое”, потрібно бути особливо уважним і обережним

Але так само слід зазначити, що хоч це гра про квіти, догляду за ними тут майже немає. Ви можете поливати їх, але якщо ви цього не робитимете, нічого поганого не станеться. Ніяких добрив, підбору ґрунтів, зміни горщиків тут немає взагалі. Розташування квітки на верхній чи нижній полицях також нічого не міняє. Знову ж таки, як і з відсутньою грошовою системою, це принципово не псує гру, але на відміну від грошової системи, відсутність догляду за квітами в Strange Horticulture видається недорозкритим потенціалом.

Гаразд, скажете ви, чим же тоді займається гравець, якщо не заробляє гроші і не доглядає рослини?

Ліки для очей, сиворотка правди, трава, яка якимсь неймовірним чином допомагає відкривати замки, – чого тільки не знайдеш на полицях свого квіткового магазину

Гравець займається ботанікою – визначає, з якими саме рослинами має справу, шукає нові види у околицях, поповнює енциклопедію інформацією про ці види і дає своїм відвідувачам рослини з тим ефектом, який їм потрібен. В деяких випадках відвідувачі знають, що саме їм потрібно, але часом треба зрозуміти за їхніми плутаними скаргами, яка саме рослина їм допоможе. Зрідка нам дається нагода зробити моральний вибір, який вплине на фінал гри і хто житиме, а хто ні.

Захоплива ботаніка!

Копання в енциклопедії набагато цікавіше, ніж може здаватися в реальному житті. Strange Horticulture робить ботаніку справді захопливим заняттям. Рослини (не лише квіти, але і гриби, в’юни та деякі інші речі, які складно описати) у цій грі всі вигадані, однак тонкощі їхніх описів спонукали мене і в реальному житті звертати більше уваги на форму листя, забарвлення і запахи різних квіток.

Напевно, якби така квітка існувала насправді, вона їла би хатніх тварин

Значною мірою це гра не про розведення рослин, а про погану комунікацію: описи квітів, з якими ви маєте справу, часто занадто загальні або неповні. Замальовки у енциклопедії, здається, робила людина, яка дивилася взагалі не туди, куди треба. Деякі подібні між собою рослини легко сплутати, особливо у другій третині гри, коли нерозпізнаних рослин у вас стає приблизно стільки само, скільки розпізнаних. Тож потрібно бути уважним, розглядання форми пелюсток тут не для краси, а заняття справді необхідне, щоби пройти гру.

Проте, чим більше рослин ви успішно розпізнаєте, тим легше розібратися з усіма рештою. Оранжерея на ваших полицях зростатиме і дедалі більше нагадуватиме стенд із трофеями, адже кожна рослинка – це історія її (часто непростого) пошуку та розпізнання, а також практичного застосування на користь (або шкоду) когось із ваших численних специфічних відвідувачів.

По карті околиць розкидано купу місць, кожне з яких могло би слугувати чудовою локацією для жахливчиків По і Лавкрафта або для детективів Агати Крісті

Час, який ви не проводите з рослинами, витрачатиметься на розв’язання різноманітних головоломок за допомогою карти і підказок у формі листів і нотаток із таємними кодами. Здебільшого ці головоломки нескладні, але Strange Horticulture – перша за довгий час гра, яка змусила мене прикладати до монітора лінійку, щоби зрозуміти, куди рухатися далі 🙂


Strange Horticulture – це невелика і відносно проста гра. Вона не перенасичена купою занять, складними ігровими системами чи карколомними поворотами сюжету, однак їй дуже добре вдається створити атмосферу, підходящу похмурій і загадковій осені. На пару вечорів Strange Horticulture затягне вас у глуху забобонну провінцію і віртуозно доведе, що енциклопедії та карти – це круто і цікаво.

Мінімальні технічні вимоги:

ОС: Windows 7

Процесор: 2.4 GHz

Оперативна пам’ять: 1 GB ОП

Відеокарта: 512 MB

DirectX: версії 11

Місце на диску: 1 GB

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s