Spirit of the North: подорож магічної лисиці

2 коментарів

А ви знали, що в північноєвропейських народів полярне сяйво називають “лисячими вогнями”? Згідно з легендами, небо світиться, коли поруч пробігає чарівна лисиця і хвостиком змітає вогненні сніжинки. Кому пощастить її зловити, буде відомим і багатим на все життя. Я не знаю, чи лисичка з “Духу Півночі” приносить статки, але місцева аврора – точно справа її лап. Чи то пак, хвоста. І цю лисицю нам належить провести по безкраїх просторах снігів і лугів до місця, де вона знову може стати собою.

Spirit of the North” (“Дух півночі”) нагадує відпустку десь далеко від цивілізації, де лише вічні льодовики та некошені трави. Тільки давно забуті руїни натякають, що колись тут жили люди. Ваш герой – північний лис, який жив – не тужив і бігав усіма цими прекрасними місцями. Аж раптом він зустрів дух рунічної лисиці, і та поманила його у прихований у печерах храм. Тут ми бачимо, що красивий світ навколо не такий уже й чистий, а катастрофа, яка в сиву давнину знищила людей, ще й досі утримує його у своїх отруйних пазурах. І саме нам належить допомогти магічному духові звільнити душі своїх послідовників від страждань й очистити північ від нової загрози. Так розпочинаються наші пригоди.

Про історію людей, що колись тут жили, можна дізнатися з їхніх наскельних малюнків

Основна ідея гри дуже проста: вам потрібно прийняти магічні сили духу лисиці та з його допомогою виправити помилку, яка призвела до зараження та смерті цього світу. Механіки гри також нескладно зрозуміти. Як і кожен порядний лис, ви можете бігати, стрибати, гавкати та махати хвостиком. Завдяки своїм новим силам ви можете збирати пилок місцевих чарівних квітів й активовувати ним містичні механізми загиблої цивілізації. Ці пристрої допоможуть вам рухатися вперед, відкрити нові сили й очистити світ від осередків отруйної магії. З часом вони відкриють вам і нові чари, як-то астральна проєкція або коротка телепортація. А якщо ви втомитеся, завжди можна залишити свого лиса на кілька хвилин і він згорнеться клубочком подрімати.

“Нічого не знаю, в мене тиха година!”

Чарівна лисиця, яка спокусила героя на таку подорож, на жаль, у процесі мало його не вбила, тому їй довелося віддати майже всі свої сили, щоб наш лис вижив. Сам же колись могутній дух стає невеликим світлячком. Корисність цього вогника у тому, що він деколи показує нам шлях уперед і підлітає до предметів, які можуть бути нам цікавими. Щоправда, часто він утікає настільки далеко та настільки швидко, що не встигаєш за ним простежити. Але оскільки гра досить лінійна, правильний шлях завжди знайдеться. Колись. Мабуть.

Містичний дух, який поділився з нами своєю силою, тепер супроводжуватиме нас як маленький вогник

Локації гри величезні. Попри один напрямок – уперед – кожна з них займає досить багато часу, щоб оббігати все. Робити це зовсім не обов’язково, але, по-перше, це красиво. Відчувається, що краєвиди тут робили з любов’ю. Всі скелі, руїни, квіти у травах і настінні гравюри виглядають дуже переконливо, й естетика гри, мабуть, є її найсильнішим боком.

По-друге, поза основною дорогою можна знайти кістяки загиблих шаманів культу лисиці та їхні магічні посохи. Якщо принести посох власникові, його душа буде звільнена й потім ми зустрінемо її у щасливому потойбіччі. А за певну кількість знайдених шаманів також відкриваються варіації зовнішності нашого лиса, які можна надягати в будь-який момент гри. Хоча, чесно кажучи, й базовий вигляд рунічного лиса мені дуже подобався.

Гру я завершувала такою “вулканічною” лисичкою. Щоправда, деколи я відмовлялася від такого вигляду, бо червоним часто позначали щось погане, що потрібно було виправити

Чим ближче ми підходимо до джерела зараження, тим зловіснішим стає світ навколо. Він ще й абсолютно порожній, окрім нашого лиса з вогником. Тому, коли все застилає червоний серпанок, а у ріках замість води тече багнюка, стає зовсім моторошно.

Руїни почуття комфорту теж не додають

Пройти всю гру ви зможете за кілька годин. Дещо більше часу вона займе, якщо ви намагатиметеся знайти всіх шаманів і повернути їм їхні посохи. Але знайти дорогу тут неважко, головоломки на стрибання й активацію механізмів у правильний час нескладні, квітів “надихатися” майже всюди вдосталь, а якихось карколомних стрибків, які б вимагали багато підготовки й високу точність, теж небагато.

Якщо дуже коротко, щоб пройти гру, потрібно носити палки та надихатися квіточками

Водночас гра має дуже розслаблену атмосферу, й особисто я була не проти побігати по ній просто, щоб розглянути. Хотілося б, щоб вона була більш наповненою, оскільки часто з’являлося почуття порожнечі. Можливо, таким був задум, можливо, розробники просто не встигли втілити все, що хотіли. Але попри відсутність інших персонажів, окрім наших лисичок, гра розповідає історію своїми малюнками, й це один з приємних бонусів дослідження локацій. Тож, якщо ви втомилися від буденності й вам хочеться зовсім трішки відволіктися, “Spirit of the North” ненадовго забере вас до себе перепочити.

Мінімальні технічні вимоги:

ОС: Windows 10 – 64Bit

Процесор: Intel Core i5-4460 або рівнозначний

Оперативна пам’ять: 8 GB ОП

Відеокарта: NVIDIA GeForce GTX 960 або рівнозначна

DirectX: версії 11

Місце на диску: 4 GB доступного місця

2 comments on “Spirit of the North: подорож магічної лисиці”

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s