Найочікуваніші ігри 2022

One comment

Традиційно, клуб “Ігровимір” збирається напередодні нового року, щоби поділитися своїми очікуваннями щодо ігор, які мають вийти незабаром. І вже також традиційно, ми не гарантуємо, що всі ці ігри таки вийдуть у 2022-му, хоча нам дуже хочеться вірити в успіх розробників. Не так навіть в успішне дотримання дед-лайнів, як в успішне створення дійсно хороших нових ігор, небанальні продовження улюблених серій, вражаючі перші спроби свіжих інді-студій і шедевральні проєкти мамонтів ігрової індустрії. Про це все в нашому матеріалі.

Total War: Warhammer III (дата виходу: 17 лютого 2022) – Канцлер ПДВ

Третя частина Total War: Warhammer є однією з найбільш очікуваних стратегій наступного року. Очікування тут справді дуже високі, оскільки даний сіквел має, нарешті, по-нормальному представити сили Хаосу, та ще й представити кожного із богів Хаосу як окрему фракцію зі своїми унікальними особливостями. Друга велика новинка – нам вперше покажуть частину Далекого Сходу у світі Вархаммеру.

Свіжий ролик від розробників демонструє обшир нової світової карти. Карта показує не тільки географію, але й основні сили, які протистоятимуть Хаосу: це роздроблений Кіслев, магічний Катай та край огрів – жирних людожерів-найманців.

Є надія, що з часом, хоча би за рахунок платних доповнень, ми нарешті побачимо усі куточки всесвіту Вархаммер і що в недалекому майбутньому розробники зможуть включити третю гру в режим Mortal Realms, щоби можна було грати будь-якою фракцією з розмахом на увесь цей світ.


TUNIC (дата виходу: 16 березня 2022) – Канцлер ПДВ

Страшно уявити, я чекав на цю гру вже 4,5 роки. Тоді, влітку далекого 2017 року, мене зачарувала формула “Dark Souls, але веселенька і з яскравими кольорами”. Станом на початок 2021 я вже сумнівався, чи Tunic вийде взагалі і навіть думав її видалити зі списку бажаних ігор.

Однак цієї осені раптом з’явилася демо-версія. Вона показала не так багато нового, але довела, що гра не мертва, і що в ній дійсно є загадковий острів із купою потаємних закутків і великі боси, до яких треба підбирати правильну тактику. Невдовзі з’явився новий трейлер з купою нового контенту (лишень подивіться на цих чорних-чорних павуків!), а після того – і очікувана дата виходу. Це все вкупі переконало мене не списувати гру, а продовжувати чекати на неї – лишилося недовго.


Weird West (дата виходу: 31 березня 2022) – Канцлер ПДВ

Вестерн з елементами хтонічного жаху, який послідовно розповість історії п’ятьох персонажів: мисливиці за головами, свиноголового мутанта, перевертня, індіанця-слідопита і фахівчині у сфері окультних вчень. Ролики до гри викликають враження суміші Desperados та Diablo, як за духом, так і за ігроладом.

Основними наголосами у грі будуть історії героїв та інтерактивність середовища, яка дозволить підходити до вирішення ігрових викликів по-різному. Щонайменше, завжди буде вибір бігти зі стріляниною напролом, пробратися по-тихому чи знайти якісь інтерактивні об’єкти на кшталт отрути і вибухівки, які можуть суттєво полегшити подальші сутички. Але, більше того, головний автор гри – Рафаель Колантоніо, відомий своєю роботою над Prey – обіцяє, що світ реагуватиме на вибір гравця новими ситуаціями і можливостями.


Terra Invicta (дата виходу: весна 2022) – Інженер

Фабула гри доволі проста – інопланетян помітили на краєчку сонячної системи й гравцю пропонується очолити одну із семи груп, що прагнуть об’єднати країни Землі у підготовці до імовірного вторгнення. Кожна з груп має свої плани, включно з тими, хто хоче, щоб інопланетяни нарешті принесли мир та процвітання нашій стражденній планеті.

Якщо вам це нагадує серію XCOM, то ви вгадали правильно. Pavonis Interactive постала з моддерської групи, яка створила високо оцінені гравцями моди XCOM: Long War для XCOM 2012 та Long War 2 для XCOM 2.

Гра заявлена як гранд стратегія з оборони від інопланетян і крім геополітичних ігрищ, включатиме в себе розбудову науково-виробничої інфраструктури, наземні та космічні бої.


God of War: Ragnarok (дата виходу: вересень 2022+, PS4 та PS5) – Ксеноморф

Продовження воскреслої серії God of War, історії грецького бога Кратоса та його сина від гіганта, Атреюса. (Так, ми знаємо, як звуть Атреюса насправді, але є ще люди, які чекають God of War на ПК). Після вражаючого повороту наприкінці першої частини, події обіцяють розкритися у ще більш барвисту і розмаїту пригоду.

На щастя, на відміну від першої частини, Ragnarok:

  • не доводиться доводити своє право на існування;
  • не застрягла у розробці;
  • не буде змушена гаяти час на повторне розкриття світу та персонажів, адже вона продовжує вже добре наново укладену історію.

Тож, ми чекаємо з нетерпінням, що ця гра справді розправить крила в сюжетному сенсі, додасть нових персонажів та історій. І так, чекаємо на видовищні бійки в магічних обладунках і з новими здібностями. Особливо інтригує, які нові світи відкриються у Ігдрасиля, Дерева Світу, із обов’язковими для серії гігантськими створіннями, міфічними істотами та богами. І схоже, у нас будуть подорожі в часі.


Winery Simulator (дата виходу: колись у 2022) – Архімаг

“Симулятор винарні” не є першою спробою допомогти гравцям відчути себе творцями вишуканих напоїв з виноградного соку, але це одна з перших ігор, яка повністю сфокусована на цій благородній справі. Тож вітаємо вас на старому покинутому господарстві, з якого вам належить виплекати успішний бізнес.

Гра пропонує гравцям відчути повний цикл виноробства. Ви будете самі саджати, доглядати та вирощувати виноград, самі обирати методи обробки та відповідне обладнання, самі вирішувати, яке вино вам виробляти та як позиціювати його на ринку. І якщо ваші стратегії розвитку бізнесу успішні, з часом ви зможете перетворити свою занедбану винарню на справжнє шато. А як бонус, у грі можна дізнатися про безліч типів вина та з чого їх створюють.


Homeworld 3 (дата виходу: колись у 2022) – Тортик

Homeworld (1999) і Homeworld 2 (2003) були амбітними, неймовірно затягуючими і стильними науково-фантастичними стратегіями. На відміну від космічних стратегій сучасності, як-то Stellaris чи Battlefleet Gothic: Armada, “Хоумворлди” справді були іграми про війну у космосі, тобто у тривімірному просторі, а не на пласкій поверхні з космічними шпалерами.

Вони брали за серце різноманітністю кораблів із їхніми особливостями та здібностями, важливістю бойових порядків і кутів атаки (!), з яких ви заходите на ворога, поєднанням мікро-менеджменту окремих сутичок та глобального планування всієї битви, а також яскравою кампанією з розгорнутою історією та унікальними механіками. Для прикладу, всі наші сили і ресурси, з якими ми закінчували місію, переносилися у наступну. Так створювалося відчуття, що ми рухаємося нашою маленькою цивілізацією через перемоги і поразки: кожен корабель, кожен матеріальний здобуток мали значення.

Минуло 18 років. Для створення Homeworld 3 було проведену успішну краудфандингову кампанію, а до команди розробників долучилися автори оригінальних ігор. Вірю, слідкую, сподіваюся.


Cult of the Lamb (дата виходу: колись у 2022) – Канцлер ПДВ

Ви – слабеньке маленьке ягня, яке невідомі поганці вели на заріз. Але раптом незрозуміле і моторошне трьохоке потойбічне єство дарує вам сили. Знищивши супостатів, які хотіли вас зарізати, ви розбудовуєте навколо себе культ. Інші тваринки приходять поклонятися вам, слухати ваші проповіді і навіть розбудовувати ваше поселення. Головна інтрига – чим доведеться розплатитися нашому мимовільному пророку за надану йому неймовірну владу?

З трейлера можна зробити висновок, що ягня муситиме знищувати інші лавкрафтіанські божества і їхніх пророків та накопичувати віру своїх адептів, щоби розширити власні можливості іще більше. Але якщо дивитися ролик справді уважно, стає зрозуміло: та сутність, яка дала ягняті сили, перебуває скута ланцюгами десь у паралельному вимірі і, найімовірніше, очікує звільнення, яке і має здійснити наш вовняний пророк.


Endling (дата виходу: колись у 2022) – Канцлер ПДВ

Про цю гру ми також уже згадували цієї осені. Це симулятор виживання, де гравцю доведеться в ролі останньої на землі лисиці захищати своїх лисенят від людей та інших небезпек у наскрізь перепаскудженому світі. За всієї похмурості як завдань, так і загального настрою, гра приваблює своїм візуальним стилем.

Це гра зі смислом, адже проблеми екології, які в ній будуть показані, водночас жахливі і цілком реальні. Можливо, ми ще не дійшли до того стану, де останні на планеті лисиці порпаються у радіоактивних помиях, але ця гра має застерегти принаймні частину гравців: ми не повинні допустити такого майбутнього.


Timberborn (дата повного виходу: колись у 2022) – Техножрець

Якщо ви колись боялися подумати “Що ж буде після нас?”, то ось вам гра у жанрі “милого” пост-апокаліпсису. Тут бобри зайняли своє почесне місце головного виду на Землі. Ця містобудівна стратегія вже майже готова до відкриття вами. Ранній доступ (у якому гра з 15 вересня 2021 року) вже дозволяє оцінити масштаб новинки і відчути її заклик до експериментів.

Світ, в якому домінують бобри, – майже стімпанківський, але замість повсюдної латуні – вправно оброблене дерево. Динамічні зміни умов довкілля заохочують гравця якось покращити життя маленьким трудівнкам: від будівництва гігантських дамб, що притаманно бобрам, до зрошення полів та знищення вибухівкою деталей ландшафту, що для зубатих роботяг ще в новинку. Постійне бажання зробити для пухнастих друзів хоча би щось – справжня пастка, яка може не відпускати гравців до світанку.


Baldur’s Gate 3 (дата повного виходу: колись у 2022) – Інженер

Хоча задовольнити жагу до якісних комп’ютерних рольовок версією в дочасному доступі можна іще з 6 жовтня 2020 року, дата фінального релізу залишається відкритою. Значна частина здібностей та два класи героїв ще також не доступні. Найімовірніше, ми побачимо ще два-три патчі до того, поки гра не вийде повноцінно та офіційно.

Тим не менш, наявна частина гри показує, що Larian Studios докладають значних зусиль, щоб відтворити дух настільної рольової гри великою варіативністю проходження та цікавими супутниками. Якщо комусь цього буде замало, кличте друзів, бо гра підтримує кооперативне проходження. Сюжет доволі складний та закручений, то ж буде цікаво розплутати клубок, в якому опиняться гравець та його компаньйони.

Будемо сподіватися, що в 2022 вдасться Larian Studios порадувати нас повною версією гри, а якщо ні, то сповна насолодимося нею в 2023.

1 comments on “Найочікуваніші ігри 2022”

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s