Valheim: зроби собі відпустку з Одіновим благословенням!

3 коментарів

Якщо вам набридла сіра буденність з її карантином, вірусами, політичними кризами та закритими кордонами, можливо, варто на певний час її полишити. Ласкаво просимо у Valheim – забутий богами світ, у якому ви зможете влаштувати собі потойбічний відпочинок справжнього вікінга: зі славними боями, гордими дракарами та смачною випивкою.

Valheim, або ж Вальхейм, – гра-пісочниця та симулятор виживання від шведського розробника Iron Gate Studio за мотивами скандинавської міфології. Я кажу “симулятор виживання”, але насправді ця гра набагато більше про дослідження світу, розбудову свого табору та просто естетичну насолоду. Чимось вона нагадує Minecraft, проте замість кубічної графіки та дивних звуків ви отримуєте чудову подорож по зелених левадах, темних лісах і засніжених горах. Деколи там бувають монстри, але це дрібниці. Музичне оформлення у грі також чудове та сприяє повному зануренню, незважаючи на відносно невелику кількість треків.

Трохи контексту

Ваше життя було сповненим пригод, відваги та геройства, тому не дивно, що після смерті Одін прикликав вас до… ні, ще не Вальгалли, але до дуже особливого місця. Вітаємо у Вальхеймі – забутому богами десятому світі, куди заледве сягає корінням Іґґдрасілль. Колись Одін ув’язнив тут страшних божеств і закрив Вальхейм. Однак ув’язнені чудово адаптувалися до нових умов, розвинули собі культи, натворили монстриків-прислужників, і тепер мітять вирватися зі своєї тюрми. А тому Одін направляє у Вальхейм відважних героїв після смерті, щоб прикликати старих божеств і навіки їх здолати.

Вівтар Ейктюра – першого боса Вальхейму

Грати у Вальхеймі можна як одному, так і в групі до десяти друзів. Хоча гра з дочасним доступом, враження незавершеності в неї немає, то ж на вас чекає повноцінний ігровий досвід мандрів по різних біомах і здолання тамтешніх жителів. Прихильники також регулярно розробляють нові модифікації до основної гри. Наприклад, можна пограти у Вальхеймівський Нортренд часів до Короля-ліча! Присутня майже повна українська локалізація, за винятком кількох дуже випадкових слів. Зокрема, “door”. Як можна узагалі забути перекласти “двері”?..

Від паличок до дракарів

Починаєте ви, як і годиться у грі з виживанням, голою-босою, на жертовнику Забутих. Ваші перші завдання – змайструвати собі сякі-такі сокиру й факел з гілочок і каменюк навколо та вирушити на пошуки їжі, місця для спочинку, а згодом і божеств, яких Одін направив вас тут здолати. Допомагати вам у цьому буде його вірний ворон, який розповість вам про Вальхейм і як у ньому вижити.

У світанковому сонці болото виглядає дуже мирно, але не ведіться: там абсолютно все хоче вас отруїти та випити вашу кров

Спершу ви, як істинна дикунка, харчуватиметеся знайденими ягодами та грибами. Голіруч або ж своєю кам’яною сокирою ви зможете вбивати водяників і вепрів. Згодом у вас буде достатньо каміння, щоб розкласти вогнище і посмажити м’ясо. Трохи пошуків, і ви знайдете приємну галявину, куди знесете нарубану деревину та побудуєте з неї свою першу хатину. У вас з’явиться перший предмет комфорту – ліжко, де можна переспати неспокійну ніч. На ліжку ви прокинетеся і тоді, коли помрете. А ось бігти до місця смерті по свої речі буде не так весело, але це деталі.

Я ні в якому разі не пишаюся своєю першою хатою, але вона працювала

Ви винайдете верстак і з ним зможете робити кращі інструменти, броню та зброю, і з нею вирушите на Ейктюра – забутого божества оленів. На пам’ять про перемогу над ним вам залишиться його міцний ріг і сила невтомності. Ріг оленебога відкриє вам можливість добувати руду, а візит до підземель у Чорноліссі навчить її плавити. І ось замість палок і кремнієвих сокир у вас уже бронзовий меч і щит. Замість одежини зі шкур кабанів і оленів – міцна троляча броня. Ви вже можете мандрувати на далекі острови на своєму карві та ставити портали, щоб швидко повертатися додому. Вас чекають звитяжні бої з драуґами у смердючих болотах, сніжні вершини та штормовий океан, а ваша скромна оселя зможе вирости в ціле містечко з кам’яницями та пристанями. Бронзу замінить залізо, і ви попливете назустріч новим пригодам, як справжній гордий воїн-вікінг – у здобутому сміливістю обладунку та на швидкому дракарі.

Просто спустити дракар на воду – вже море радості

В оточенні монстрів

Усередині свого табору вам також буде чим зайнятися. Ви можете знайти бджоломаток та побудувати їм вулики в себе у дворі, і вони приноситимуть вам мед. У дикій місцевості Вальхейму ростуть насінні рослини, які ви можете посадити в себе на грядках. Від кількості та якості їжі, яку ви споживаєте, залежать ваше здоров’я, енергія та регенерація. Разом з покращеннями в інструментах і будівлях прийдуть покращення в кулінарії, тож з часом ви готуватимете складні страви, еліксири та, звісно, випивку.

У Чорноліссі є багато корисного: насіння моркви, чорниця, мідь і олово, тролі та скелети для покращення броні. Але ви точно не хочете тут бігати вночі

Кожен убитий бос відкриває можливість збирати нові матеріали в наступному біомі. Ці матеріали відкриватимуть нові креслення та рецепти, з якими ви можете покращувати свій побут і прикрашати своє помешкання. Велика зручність Вальхейму в тому, що майже всі речі при руйнуванні повертають 100% матеріалів, з яких вони зроблені, тому не бійтеся експериментувати.

Покращення вже сьогодні. Моя друга хата схожа на хату. Хоча цей висячий кут трохи напружує

Особливо важливими є відкриття нових металів. На відміну від усього іншого, сиру руду неможливо пронести через портал (хоча дуже хочеться). Саме тут у пригоді вам стане ваш вірний корабель. З кораблем ви можете поплисти на далекі острови, потім роздовбати його та покласти у свій інвентар, а коли настане час, знову побудувати його та вирушити додому.

З возика деколи більше мороки, ніж користі, але ним зручно возити метал з корабля у табір

Звісно, місцеві жителі не спатимуть, і ваша романтична пригода по їхніх землях не надто їм подобатиметься. Періодично з різних місцевостей на вас починатимуться облоги, коли вашу базу намагатимуться зруйнувати. Спершу достатньо буде просто перечекати за зачиненими дверима, але з часом виникне потреба збудувати навколо укріплення. Я також влаштувала вихід на дах свого будиночку, звідки при бажанні відстрілюю непрошених гостей (особливо, якщо мені щось з них потрібно). Кораблі у місцевих викликають прилив крові в очі та жагу їх одразу знищити, тому до будівництва пристойного доку корабель варто тримати на глибині.

Якщо ставите портал у підозрілих місцях, як от я біля цієї гробниці на болоті, переконайтеся, що він добре захищений. Я про всяк випадок навіть зробила подвійну стіну

І на завершення

Загалом, Вальхейм – дуже розслаблена, “chill out” гра. У ній немає часових лімітів чи визначених завдань, тому ви можете робити все тоді, коли у вас є на це час і натхнення. Убивство босів у певній послідовності – обов’язкова умова для технологічного прогресу вашої маленької цивілізації, але гра не вимагає від вас долати їх УЖЕ. Якщо вам хочеться перерви, можна просто сісти на свій корабель та гайнути досліджувати незвідані досі острови. Якщо у вас творчий настрій, можна вирубати сусідній ліс і створити величні зали, варті самої Вальгалли. Декоративний парк, до речі, також навколо можна насадити. Особисто я люблю стріляти з лука, тому не можу просто пройти повз групу оленів у своїх мандрах.

А ось тут уже можна жити. Дашок над вогнем оберігає його від дощу

Розробники досі активно працюють над проєктом і регулярно додають новий контент. Наступне обіцяне оновлення буде присвячене домівці, тож можна сподіватися на нові цікаві та красиві об’єкти. Але й зараз Вальхейм – чудове місце взяти віртуальну “відпустку” й хоча б на кілька годин зануритися у світ зі скандинавських міфів.

________________________

Мінімальні технічні вимоги:

64-бітний процесор та операційна система

ОС: Windows 7 або пізніші

Процесор: 2.6 GHz Quad Core або аналогічний

Оперативна пам’ять: 8 GB

Відеокарта: GeForce GTX 950 або Radeon HD 7970

DirectX: версія 11

Місце на диску: 1 GB доступного місця

3 comments on “Valheim: зроби собі відпустку з Одіновим благословенням!”

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s