Третій тотальний Вархаммер!

One comment

Прямо до Фестивалю ігор у Steam розробники Creative Assembly вирішили порадувати фанатів культової серії Warhammer трейлером до завершальної частини трилогії Total War: Warhammer. Відео тішить багатьма деталями, про які поговоримо нижче, але спершу – сам трейлер.

Які висновки можна зробити з цього трейлеру?

Єдєм в Сібірь!

По-перше, очевидно, у наступній частині гри значно більше екранного часу буде присвячено Кіслеву – нації, що проживає на межі Пустель Хаосу і, відповідно, є першою жертвою щоразу, коли з Пустель виривається чергова орда демонів та одержимих варварів.

Кіслев у всесвіті Вархаммеру завжди грав роль суміші усіх північних слов’янських земель: тут докупи скинуто і крилатих драгунів, і боярів, і касту “господарів”, і поклоніння ведмедям, і царицю, схожу на казкову Сніжну Королеву, і звісно, саме слово “Кіслев”, що ну дуже співзвучне із “Кієв”. Словом, це така собі примітивна фентезійна версія зросійщеної, але не позбавленої варязьких коренів Київської Русі.

Червоним позначено Старий Світ, де розгортаються події першої гри. Синім – широкий театр воєнних дій другої частини. Фіолетовий прямокутник позначає маловідомі землі сходу, зокрема Великий Катай, Королівства Інду та Ніппон.

З трейлеру складається враження, що кіслевіти виступатимуть в числі головних героїв, чого, здається, ще не було в жодній попередній грі за Вархаммером. Ще у першій частині мені було прикро, що за доволі глибокого і різнобарвного змалювання Бретонії та Імперії, землі кіслевітів здавалися куцими і невиразними. Якщо грати не за Імперію, можна взагалі пропустити той момент, коли орди Хаосу стирають Кіслев з лиця землі. Сподіваюся, третя частина Total War: Warhammer віддасть належне цьому багатостраждальному народу.

Погляд на схід

По-друге, маємо усі підстави сподіватися відвідати у грі досі маловідому східну півкулю всесвіту Вархаммера. Наприкінці трейлера ми бачимо на карті Катай. Навіть якщо ви ніколи не грали ані в серію Total War, ані не чули про Warhammer, вам буде нескладно здогадатися, яка реальна країна лягла в основу Катаю.

Хоча Цариця подорожує засніженими землями, на карті її фігурка наближається до Катаю з південного заходу

Однак між Катаєм і Кіслевом лежать величезні території, зокрема царство огрів та темні землі, з яких у Старий Світ часто приходили орки. Важко сказати, чи розробники покажуть нам весь далекий схід, чи радше його північну частину, однак навіть якщо ми отримаємо лише кусень незвіданого раніше краю – це вже буде неабияка новинка, адже Катай і все, що поруч із ним, завжди змальовувалося у Вархамеері навіть іще скупіше і скомканіше, аніж стереотипний Кіслев.

Хаос!

По-третє, і найголовніше, трейлер дуже яскраво показує чотирьох богів Хаосу. І схоже, їх можна буде зустріти у грі, адже на сторінці у Steam відкритим текстом говориться, що Кіслев і Катай “мають причину перейти межу та відправити свої армії у Царство Хаосу”.

Царство Хаосу – це паралельний, цілковито магічний вимір, породжений пристрастями людей. У ньому все постійно змінюється і триває безкінечне змагання між надприродними силами, тому можна припускати, що це буде окрема карта зі своїми правилами і новими ігровими механіками, дуже відмінними від бачених нами раніше у серії Total War. Звісно, уявити, що будь-яка людська армія там довго протримається, чи тим паче цілковито розіб’є бодай одного із богів Хаосу, складно.

Але головне сподівання тут не стільки щодо зображення царства Хаосу, скільки на цікаве і харАктерне зображення богів та їхніх послідовників. Кхорн, Тзінч, Нургл та Слаанеш – це не просто чотири демони різного кольору, а дуже різні сутності, у кожного з них є своя сила і своя специфічна ідеологія. Чи не найбільша прикрість кампанії в Старому Світі – це відсутність оцього поділу, навіть деяка бляклість армій Хаосу. Але завершення трилогії має всі шанси виправити ситуацію.

Загадковий маніпулятор

По-четверте, наприкінці трейлеру ми бачимо старого знайомого, який фігурував і в першій грі. Як він так добре зберігся, яким чином дістався настільки далеких країв і що він планує робити далі – окрема цікава інтрига. Розробники обіцяють, що в грі буде певний персонаж, зацікавлений у війні – задля досягнення “вищої влади”, – однак його план “потребуватиме героя”. Такі деталі змушують припускати, що нова частина стратегії міститиме більше сюжету, сфокусованого на конкретних лідерах, аніж попередні дві.

Хоча трейлер в цілому досить похмурий, Total War: Warhammer III, що має вийти вже цього, 2021-го року, обіцяє бути різноманітним, сповненим цікавинок і новинок. Чекаємо з нетерпінням!

1 comments on “Третій тотальний Вархаммер!”

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s