Tukoni: сучасна українська казка

Коментарів немає

Всім привіт, з вами Тортик!

Прохолодним листопадом 2020 серця українських геймерів зігріла новина про вихід Tukoni – казуальної головоломки за авторством вітчизняних розробників та художників. Промо-матеріали демонстрували мальовничий світ, в якому істоти родом з дитячих фантазій переживають пригоди і допомагають одне одному.

Але зразу ж стало зрозумілим, що не все так просто. Tukoni – це демо-версія. Тобто це не повна гра.

Демо-версії роблять з різних причин. У даному випадку – через відсутність коштів. Український Культурний Фонд профінансував створення демо з розрахунком на те, що це допоможе знайти інвесторів для подальшої доробки гри. Щиро сподіваємося, що розробники знайдуть необхідних спонсорів.

А чому ми на це сподіваємося? Окрім того, що ми підтримуємо українську розробку?

Тому що Tukoni – красива

Краса і стиль Tukoni – це не просто її переваги. Вони настільки визначні, що автоматично стали основними характеристиками проєкту. З першої секунди гра занурює нас у свою наївно-дитячу казковість, обгортає у щось тепле і комфортне, наче у м’який пледик.

Що зробити, щоб тепла осінь стала ще теплішою? Звичайно ж, заварити чаю

Tukoni виглядає, як дитяча книга найвищої якості. Вона дає відчуття такої витриманої, “заспокійливої” краси. Саме тієї краси, яку зазвичай люблять протиставляти іграм та мультфільмам з підкреслено-яскравою, крикливою і кривенькою графікою, говорячи: “ось таке потрібно дітям для здорового психологічного розвитку. А не оці всі ваші “The Binding of Isaac” та “Губки Боби””.

Хіба можна не допомогти сумному Кабанчику? Це треба не мати серця

І знаєте, чому Tukoni змушує згадати дитячі книги? Бо вона на основі такої книги і зроблена. Йдеться про один із цілої серії дитячих творів за авторством Оксани Були, сучасної української художниці-ілюстраторки та письменниці, чиї роботи перекладені багатьма іноземними мовами.

Характерний стиль, правда ж?

Ідея зробити гру виникла після того, як команда розробників на чолі з Олексієм Фурманом, Олегом Сисоєвим та Оксаною спеціально для “Книжкового Арсеналу-2018” втілили додаток для VR “Знайомство з Туконі”, з яким можна безкоштовно ознайомитися на Google Play. Тож, коли почався проєкт, команда стартувала не з нуля, а вже мала основу.

Коли стало відомо, що у 2020 році Український Культурний Фонд планує підтримати українські відеоігри – подали заявку і отримали держфінансування. В даний момент команда розробляє концепцію повноцінної гри і шукає подальше фінансування.

Отже, Tukoni у тому вигляді, в якому є зараз – коротке безкоштовне демо, походження якого займе у вас 20-30 хвилин. Після нього лишається відчуття певної обірваності, щиро хочеться продовження.

Квест Білочки буде останнім на вашому шляху до фінальних титрів

Немає жодної причини не встановити Tukoni і не пройти її хоч разом з маленькими дітьми, хоч і самостійно. Вона красива, заспокійлива і безкоштовна.

Грайте в українські ігри і нехай їх буде краще більше, ніж менше.

Цікавинка наостанок: Оксана Була спершу вигадала цих казкових істот, а потім намагалася знайти для них назву. І шукала всюди. Якось вона читала книгу про австралійських аборигенів, де знайшла легенду про Tukoni – плем’я маленьких людей, які стали навколо дерева і воно виросло. Згодом Оксана довідалась, що в мові одного з індіанських племен це слово перекладається як “вовк”.

Сторінка в Стімі

Мінімальні технічні вимоги:

ОС: Windows 10
Процесор: 2.3 GHz Dual Core
Оперативна пам’ять: 1 GB
Відеокарта: Intel HD 4000
Місце на жорсткому диску: 3 GB
Додаткові примітки: рекомендовано мати мишку

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s