Всім привіт, з вами Тортик!
Прохолодним листопадом 2020 серця українських геймерів зігріла новина про вихід Tukoni – казуальної головоломки за авторством вітчизняних розробників та художників. Промо-матеріали демонстрували мальовничий світ, в якому істоти родом з дитячих фантазій переживають пригоди і допомагають одне одному.
Але зразу ж стало зрозумілим, що не все так просто. Tukoni – це демо-версія. Тобто це не повна гра.
Демо-версії роблять з різних причин. У даному випадку – через відсутність коштів. Український Культурний Фонд профінансував створення демо з розрахунком на те, що це допоможе знайти інвесторів для подальшої доробки гри. Щиро сподіваємося, що розробники знайдуть необхідних спонсорів.
А чому ми на це сподіваємося? Окрім того, що ми підтримуємо українську розробку?
Тому що Tukoni – красива

Краса і стиль Tukoni – це не просто її переваги. Вони настільки визначні, що автоматично стали основними характеристиками проєкту. З першої секунди гра занурює нас у свою наївно-дитячу казковість, обгортає у щось тепле і комфортне, наче у м’який пледик.

Tukoni виглядає, як дитяча книга найвищої якості. Вона дає відчуття такої витриманої, “заспокійливої” краси. Саме тієї краси, яку зазвичай люблять протиставляти іграм та мультфільмам з підкреслено-яскравою, крикливою і кривенькою графікою, говорячи: “ось таке потрібно дітям для здорового психологічного розвитку. А не оці всі ваші “The Binding of Isaac” та “Губки Боби””.

І знаєте, чому Tukoni змушує згадати дитячі книги? Бо вона на основі такої книги і зроблена. Йдеться про один із цілої серії дитячих творів за авторством Оксани Були, сучасної української художниці-ілюстраторки та письменниці, чиї роботи перекладені багатьма іноземними мовами.

Ідея зробити гру виникла після того, як команда розробників на чолі з Олексієм Фурманом, Олегом Сисоєвим та Оксаною спеціально для “Книжкового Арсеналу-2018” втілили додаток для VR “Знайомство з Туконі”, з яким можна безкоштовно ознайомитися на Google Play. Тож, коли почався проєкт, команда стартувала не з нуля, а вже мала основу.
Коли стало відомо, що у 2020 році Український Культурний Фонд планує підтримати українські відеоігри – подали заявку і отримали держфінансування. В даний момент команда розробляє концепцію повноцінної гри і шукає подальше фінансування.
Отже, Tukoni у тому вигляді, в якому є зараз – коротке безкоштовне демо, походження якого займе у вас 20-30 хвилин. Після нього лишається відчуття певної обірваності, щиро хочеться продовження.

Немає жодної причини не встановити Tukoni і не пройти її хоч разом з маленькими дітьми, хоч і самостійно. Вона красива, заспокійлива і безкоштовна.
Грайте в українські ігри і нехай їх буде краще більше, ніж менше.
Цікавинка наостанок: Оксана Була спершу вигадала цих казкових істот, а потім намагалася знайти для них назву. І шукала всюди. Якось вона читала книгу про австралійських аборигенів, де знайшла легенду про Tukoni – плем’я маленьких людей, які стали навколо дерева і воно виросло. Згодом Оксана довідалась, що в мові одного з індіанських племен це слово перекладається як “вовк”.
Мінімальні технічні вимоги:
ОС: Windows 10
Процесор: 2.3 GHz Dual Core
Оперативна пам’ять: 1 GB
Відеокарта: Intel HD 4000
Місце на жорсткому диску: 3 GB
Додаткові примітки: рекомендовано мати мишку