Найочікуваніші ігри 2021

Коментарів немає

2020-ий позаду. Це був рік, під час якого усі ігри про чуму та епідемії раптом стали дуже-дуже актуальні. Це також був рік баталій довкола Last of Us II та Cyberpunk 2077, рік численних інших дуже бажаних і очікуваних ігор, які в результаті стали для багатьох тією чи іншою мірою розчаруванням. Це був рік нечуваного благодійного бандлу інді-ігор на підтримку BLM. Це був рік відтермінування багатьох ігрових проектів через проблеми, пов’язані з епідемією. Але не лише епідемія вплинула на ігрову індустрію: 2020-ий увійде в історію ще й тим, що у лютому, вперше за багато років, упродовж цілого місяця не було жодного гучного релізу. Якщо коротко, це був по-своєму цікавий, але не найвдаліший рік для світу відеоігор.

Проте, як уже було сказано, 2020-ий минає, попереду – 2021-ий. Клуб “Ігровимір” у цю святкову пору, вже традиційно, ділиться своїми найбільшими очікуваннями.


Архімаг Марта

Humankind (вийде 22 квітня 2021)

Amplitude Studios, розробники Endless Legend і Endless Space, обіцяють нам гру, яку вже називають можливим кінцем серії Civilization і новою вершиною жанру покрокових стратегій. Humankind – новий проєкт студії, в якому гравцям пропонують зіграти ключову роль у формуванні історії людства. У розпорядженні гравця елементи близько шістдесяти культур – від стародавніх часів до сучасності – з яких можна виростити свою унікальну цивілізацію. Участь в історичних подіях, наукові відкриття, прийняття морально непростих рішень допоможуть сформувати для неї й власну неповторну історію. Механіки бою враховуватимуть не лише сили військ гравців, а і тип ландшафту, а при будівництві міст варто задуматися про деталі їхнього стратегічного розміщення.

Гори завжди вважали чудовим захистом для міст, але чи допоможе таке розташування в цій битві?

Наразі розробники періодично відкривають гру для тих, хто вже оформив передзамовлення, де можна спробувати останні новинки в проєкті та залишити свій відгук.


Тортик Олег

Senua’s Saga: Hellblade 2 (очікуваний час виходу: березень 2021)

Перший Hellblade був талановито зробеною психологічною драмою про біль, насилля та справжнє, щире кохання, заради якого варто пройти через саме пекло, фігуральне та реальне. І в кінці цієї, ні на що не схожої, подорожі на нас разом з головною героїнею чекав… Спокій. Я назву це так, щоб уникнути спойлерів для геймерів, які ще не встигли познайомитися з грою.

Трейлер другої частини показує нам, що ніякого спокою не лишилося. Йому на заміну прийшли лють, несамовитість і бажання помститися. Вже не можу дочекатися, щоб взнати, які стежки привели Сенуйю на цей шлях.

Обов’язково перегляньте трейлер. Це мистецтво.


Ксеноморф Даніїл

Evil Genius 2 (перший квартал 2021)

У Evil Genius ви будуєте свою зловісну базу, збираєте кошти і цінних кадрів та керуєте своїм островом як корпорацією (Зла). О, і зовсім забув, прагнете СВІТОВОГО ПАНУВАННЯ, катуєте ворогів у тістомішалках і будуєте пастки на шляху ворога.

Як і властиво подібним стратегіям, ви не керуєте більшістю людей прямо, ви кажете, що має бути зроблено. І справді, чи ви думаєте, що злий геній знає імена своїх посіпак?

Я щиро раджу, за нагоди, насолодитися оригіналом. Графічно, атмосферно та й у решті сенсів він вкрай стильний і глибокий. Карикатурна графіка сатиризує над усіма шпигунськими фільмами. Головний геймдизайнер сиквелу – фанат першої частини, тому розробники обіцяють у сиквелі “більше того ж самого”.

Aquamarine (весна 2021)

Знайома історія про виживання на невідомій планеті, вкритій водою. Якщо нагадує вам Subnautica, недарма, але тут відбувається відхід до мінімалізму і більший фокус на відкриттях. Розробники обіцяють морську покрокову стратегію, орієнтовану на виживання, але яка при цьому розслабляє. На виживання. Розслабляє. Подивимося. Aquamarine також обіцяє потішити цікавими істотами і неповторною естетикою ілюстрацій наукової фантастики 70-80х років минулого століття.

Genesis Noir (весна 2021)

Ми вже згадували цей трейлер серед минулорічних найбільш очікуваних ігор. Це джазова адвенчура, що поєднує музику, планети, і походження всесвіту у сюрреалістичному нуарі. Гуляючи абстрактим містом, вривайтеся у музичний двобій та розслідуйте справу космічного значення. Хоч гра і обіцяє мати вельми своєрідний стиль, гадаю, це компенсується її ясністю й простотою, тож гравець у ній не загубиться.

Psychonauts 2 (літо 2021)

Другий у цьому списку сиквел однієї з найулюбленіших ігор в моєму житті. І навіть рік той ж самий, що й у Evil Genius.

У першій частині “Психонавтів” ви – Раз (Разпутін), маленький акробат, який втік із батьківського цирку у дитячий табір для обдарованих. Psychonauts занурювала вас у голови яскравих і божевільних персонажів, де ви могли побачити втіленнях їхніх травм, спогадів та божевілля, та вилікувати їх. Ця стильна і культова гра вийшла у 2005 році.

За роки очікування розробники оригінальної Psychonauts 2 встигли зробити масу чудових ігор, скомпрометувати самих себе і відновити власну репутацію, ще й побути видавцями. Тепер, коли їх придбала Microsoft, наближається реліз. Все. Цього тижня вони закрили контент, а це значить, що гра вже на горизонті. Чекаємо продуманого, яскравого платформера із масою гумору, бурхливою уявою і людяністю.

Vampire the Masquerade: Bloodlines 2 (вийде колись у 2021)

Начебто духовне продовження культової гри від творців найкращих рольових ігор: Arcanum, Planescape Torment, Fallout. Чи це буде чергове розчарування від недоробленого довгобуду, чи справді буде добре? Прогнози невтішні. Адже достеменно відомо, що тих, хто відповідав за дух цієї гри, і зокрема Браяна Мітсоду, який керував наративним дизайном і командою на проекті, звільнили цього року без пояснень.

Проте все одно, ця серія є настільки культовою, що просто неможливо не чекати на її продовження – бодай навіть заради надії, що невтішні прогнози все ж таки не справдяться.

Dordogne (вийде колись у 2021)

Затишна адвенчура про повернення 32-річної дівчини до дому нещодавно померлої бабусі, у мальовничий Дордонь, що у Франції. Бабуся залишила не тільки будинок, але й купу загадок та спогадів. Розробники обіцяють нам пазли, секрети, та скрапбукінг. Неймовірно стильна суміш акварелі та 3D.

Adiós (вийде колись у 2021)

Це історія фермера, який допомагав мафії позбуватися трупів і не ставив зайвих питань. Та з нього досить. Це останній раз. Друг із мафії має лише день аби його переконати залишитися, інакше фермера доведеться вбити.

Жанрово ця гра буде близька до так званих “симуляторів ходьби”, з їхнім керуванням від першої особи, лінійністю і кінематографічністю. Це має бути людяна і жива історія із чудовими діалогами. Тим паче, цікаво побачити гру цілком від геймдизайнера/письменника Дока Бурфорда з його оригінальним мисленням та смаками щодо ігор.


Канцлер ПДВ

Little Nightmares II (11 лютого 2021)

Оригінальні “Маленькі жахливчики” відзначилися винахідливими, проте не надміру хитрими головоломками, а також своїм подекуди до блювоти дивним світом. Атмосфера гри дуже нагадувала по-французьки гротескний фільм “Місто загублених дітей” із найтемнішими домішками “Віднесених привидами” Хаяо Міядзакі. Однак схоже, що продовження Little Nightmares повертається до власних витоків: сцени втечі через ліс у трейлері дуже нагадують про початок INSIDE і окремі епізоди Limbo – ігор, якими “Маленькі жахливчики” активно надихалися. Окрім того, наших маленьких героїв, яких тепер двоє, переслідуватимуть страхітливі манекени, які, схоже, формують ціле суспільство дорослих. Новим же антагоністом гри є високий чолов’яга, що дуже нагадує Слендермена у капелюсі. Я би сказав, що трошки забагато занадто відвертих “цитат”, але перша гра була дуже вдалою, тож попри всю свою моторошність, її продовження мене не може не приваблювати.

Lake (перша чверть 2021)

Мередіт Вайс повертається до рідної глибинки, щоб зробити паузу у своїй амбітній кар’єрі у великому місті. Під час свого перебування вдома вона береться за роботу простої поштарки і доставляє місцевим жителям посилки. Автори Lake не обіцяють жодних містичних загадок (як можна завжди очікувати у американській глибинці) чи болісних драм (як можна очікувати у багатьох сучасних інді-іграх), натомість вони орієнтуються на творення приємного, розслабляючого місця і правдоподібної, але надихаючої історії.

Darkest Dungeon 2 (колись у 2021)

Те, що похмурий лавкрафтіанський Darkest Dungeon матиме продовження, ми дізналися ще на початку 2019-го року. У 2020-му гра отримала другий тізер, який натякає, що в грі, можливо, з’явиться третій вимір при збереженні неповторного візуального стилю. Окрім того, розробники Red Hook пообіцяли в одній із своїх заяв, що сиквел фокусуватиметься більше на темі надії, і замість запитувати гравця “Наскільки глибоко ти можеш спуститися в пекло?” заохочуватиме рятувати світ – так, здається, що усі зусилля гравця у першій частині не змінили нічого і потойбічні сили найтемнішої темниці вирвали далеко за межі маєтку, руїни якого ми штурмували в оригінальній грі.

Але, ще раз, акцент на надії, на що вказує і назва трейлера. Гадаю, це багато говорить про 2020-ий, якщо навіть розробники Darkest Dungeon вирішили додати світло в кінці найтемнішої темниці.

Схоже, що Darkest Dungeon 2 принаймні деякий час буде ексклюзивом Epic Games Store.


Наприкінці цього допису Канцлер хотів би згадати іще кілька ігор, які, насправді, не ясно, коли саме вийдуть, але які він дуже хотів би побачити вже у 2021-му.

Manor Lords (???)

Створити містобудівний симулятор, але щоб у ньому були також і бої в реальному часі, і стратегічний елемент – це ж ніби очевидна ідея, чи не так? Але направду, чомусь досі ніхто не зробив такої гри. Серія Total War має два останні елементи (тактичні бої і стратегічний рівень), але дуже схематичний розвиток міст. Решта ігор іще далі від бажаної комбінації. Але ось гряде час, коли місцева економіка, війна і стратегування нарешті зіллються в одному творі: це Manor Lords. Принаймні, мені дуже хотілося би, щоб незалежний розробник добився успіху – тим паче, він уже на етапі пре-альфа показує гру, що виглядає краще за більшість середньовічних/фентезійних стратегій.

Hollow Knight Silksong (???)

Ще одна гра, про яку ми пишемо не вперше і яку в нашому клубі чекають одразу кілька людей, і чекають давно. До всього, що ми раніше знали про Hollow Knight Silksong, мало що можна додати. На сайті розробника не було оновлень з кінця 2019-го, і це добряче насторожує. Але враховуючи шалений успіх першої частини, не віриться, що цей проект просто тихо помре під акомпанемент пандемії.

Endless Dungeon (???)

Архімаг Марта почала наш цьогорічний список з творіння студії Amplitude і згадок про їхні ігри у космічно-фантастично-фентезійному всесвіті Endless. У продовження до їхнього давнього чудового “рогалика” Dungeon of the Endless вони випускають уже значно більш візуально привабливу і об’ємну гру Endless Dungeon. Логіка та сама: потрібно збирати команду і ресурси, обороняти енергетичний кристал, щоби зрештою вибратися із космічної станції, переповненої небезпечними формами життя. Але герої, як і графіка, будуть нові.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s