Моя Громада: REIGNS по-українськи

Коментарів немає

Використання ігор з метою навчання – річ не нова, але не так часто вона буває вдалою. Гра “Моя Громада” – це хороший приклад того, як забавка на 10-20 хвилин може вмістити в собі важливі і зрозумілі повідомлення про реформу, але водночас дасть нагоду гравцю бодай трошки постратегувати.

Гру створила Програма U-LEAD with Europe, покликана сприяти розвитку українських громад. Цього року в Україні завершується важливий етап реформи нового децентралізації. Об’єднані територіальні громади (ОТГ) відтепер і надалі є базовою одиницею нового адмін-тер устрою. “Моя Громада” дає змогу познайомитися з типовими викликами, які постають перед новоствореними ОТГ.

Одна з тих ситуацій, в яких відсутність результату – це добрий результат.

Гра збудована за принципом популярної мінімалістичної REIGNS, де ви граєте роль короля і обираєте в потоці здебільшого бінарних опозицій ті варіанти, які, на вашу думку, найменше нашкодять вам і королівству. Тут приблизно те саме, тільки ви не монарх, а голова ОТГ, і звісно тут і ставки, і складність помітно нижчі.

Гра усіляко заохочує інвестиції

У вас є 5 чинників успішності вашої каденції: Бюджет, Безпека, Рейтинг, Законність і Міжрегіональна співпраця. Гра буде провалена, якщо один з цих показників упаде до нуля. За деякими чинниками (зокрема Бюджет і Законність) провалити гру значно легше, ніж за іншими. Здебільшого визначити правильний варіант нескладно, якщо подумати логічно, але є і запитання, які вимагають уваги, і рішення, ефект від яких проявляється лише через кілька кроків, і запитання без однозначно правильної відповіді, і варіанти відповідей, які нічого не міняють.

Старайтеся – і вас любитимуть!

Особливий фокус гри, як мені здалося, саме на питаннях законності – дуже часто правильна відповідь полягає у відмові від того, що вам пропонують переписувати підручники історії, організовувати збройні загони, легалізовувати марихуану і т. д. Тобто це запитання в стилі “Чи ви вшарюєте, що це не належить до ваших повноважень?”. І саме через такі – юридичного штибу – запитання хотілося б, щоб якомога більше людей в нашій країні зіграли в цю гру.

Нерідко в цій грі вас намагатимуться схилити до корупції різного ступеня тяжкості. Часом навіть не замислюєшся про законність дрібного “рішалова”.

Дилем вистачить на кілька сесій. На другій каденції у мене повторилися лише 5 з трьох десятків запитань, на третій каденції – 12. Лише один раз повторилася випадкова бонусна подія.

Не будучи дитячою, гра є простою для сприйняття. Це короткий і ненапряжний досвід, який проте добряче збагатить ваше розуміння українського самоврядування.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s