A Short Hike: Літній табір Уеса Андерсона

2 коментарів

Мала добра ворона зворушила мене.

Ви – ворона, яку відвезли до тітки на відпочинок, на острів. Ваша основна мета – видертися на Hawk Peak, де ловить мобільний. Ви вільні рухатись, куди хочете і робити що завгодно. На шляху ви зустрінете розмаїття ландшафтів, масу коротеньких історій і дуже живі, безпосередні розмови добрих дітлахів.

A Short Hike (“Коротка прогулянка”) зустріне вас теплими кольорами і дещо пікселізованою мультяшною 3D графікою. Вона відсилатиме у настрій дитинства у ретро-геймінгу (втім, нелюбителі пікселяції можуть її прикрутити в налаштуваннях). Унікальний мікс із синтезаторів, як у 3D платформерів 1998-2001 років, схопить вас у затишні обійми, а легкий дотик струнних підтримає вас у польоті та підкреслить настрій локації.

Політ – це чудово, особливо ближче до кінця гри – з найвищих вершин острова

Уявіть собі протилежність Гусакові, про якого ми говорили у одному з попередніх дописів. Якщо Untitled Goose Game – вичерпний перелік справ у обмеженому світі, щоби принести людям нещастя і зробити гусячі важливі справи, то A Short Hike – маса маленьких опціональних квестів у відкритому світі, пов’язаних із взаємною допомогою усім-усім. Untitled Goose Game – зловтішання. A Short Hike – радість відкриття, рух і затишок.

Як для маленького острова, на ньому досить багато різноманітних за своїми настроями кліматичних зон

Острів відкритий повністю від самого початку і можна пройти до кінця просто досліджуючи світ і навіть не спілкуючись із мешканцями. Можна пройти, так, але чи насолодитися? Адже острів повний дітлахів, усі дуже зайняті і цілеспрямовані. Хтось біжить марафон. Хтось хоче зібрати гроші на універ. Хтось малює місцеві пейзажі. Пара дітей вигадали власний спорт і їм потрібен гідний суперник.

Дещо неочікувано, але ця гра про маленьких звірят на острові-заповіднику, зайнятих своїми дитячими справами, не стільки мила (як відео про кошенят), скільки щира. Тому найкращою аналогією для цієї гри буде фільм Уеса Андерсона “Королівство Повного Місяця”. Милий, але не приторний, щирий, емоційний, але не сльозливий. І, як і усі фільми Андерсона, завжди з чудовою картинкою з присмаком ретро/ностальгії та вишуканою музикою.

Гра дуже правдива… Деякі персонажі не вміють інакше, як кричати

Попри тотальну настроєву протилежність до згаданої раніше Untitled Goose Game, є дві подібності. Тут також автоматична камера, що дещо знижує навантаження на новеньких гравців. Гра також коротка (видертися на найвищий пік острова можна менше, ніж за годину) і широка. Тобто, діставшись фінальної мети, ви ще годинами можете проходити квести, шукати скарби чи ловити рибу.

Тож втомилися від конфлікту в історіях та сумних інді ігор про втрату близьких, смерть, апокаліпсис і психічні розлади? Сумуєте за канікулами у бабусі чи в дитячому таборі? Тоді A Short Hike для вас! Імовірно, наймиліша та найтепліша гра 2019 року, а може і цілого десятиліття. Це літні канікули, про які ми мріємо, вже зараз. І невеличка втеча від карантину.

2 comments on “A Short Hike: Літній табір Уеса Андерсона”

  1. Справді прекрасна за своїми розслабляючими властивостями гра і справді влучне порівняння з фільмами Уеса Андерсона – тільки тут менше драми і більше краєвидів. Дякую дуже, Даніїле!

    Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s