Про шкоду відеоігор

Коментарів немає

В дитинстві дорослі мені часто казали, що грати у відеоігри шкідливо. Мовляв не грай у відеоігри, бо потім не будеш відрізняти вигадку від реальності! Я виріс і опинився у світі “дорослих” людей, що не відрізняють брехні популістів від адекватних політичних програм. Більше того, майже усі вони кричать, що політичні програми не потрібні, “бо ніхто їх все одно не читає”. Я виріс і опинився у світі, де “дорослі” люди не дочитують до кінця заголовків, бо всі дуже спішать – спішать недочитати іще більше заголовків. Я опинився у світі, де більшість бездумно шерить фейкові новини, езотеричні мотивашки та рекламу тренінгів позитивного мислення. Щось мені підказує, що більшість цих людей ніколи не грали у GTA чи Portal.

В дитинстві мені часто казали, що грати у відеоігри шкідливо, бо можна зіпсувати зір! І може ті люди були праві, от тільки кератит і коньюнктивіт я “заробив” собі на напружених роботах в погано освітлених офісах, а спазм акомодації у мене трапився від виснажливого навчання у школі журналістики – тобто у ті періоди мого життя, коли на ігри у мене просто фізично не вистачало часу. Нє, я не жаліюся на долю, я просто наголошую на очевидній очевидності: пара годин за грою – це нікчемне навантаження порівняно з шістьома/вісьмома/десятьма/дванадцятьма годинами безперестанного читання/писання текстів у стресовій обстановці.

В дитинстві мені часто казали, що грати у відеоігри шкідливо, бо це марнування часу! Мовляв “от якби я не витратив усі ті години на ігри, то вивчив би п’ять мов, об’їздив би півсвіту і т. д”. Я виріс і опинився у світі “раціональних” людей, які не згаяли жодної дорогоцінної хвилини на Dark Souls, але цілі свої вечори і вихідні просирають за дегенеративними російськими серіалами і сумнівної якості реаліті-шоу чи (хто помолодше) цілодобово гортають соцмережі у депресивній петлі миттєвого задоволення від лайків за чергове (нікому насправді не потрібне) селфі.

В дитинстві мені неодноразово казали, що грати у відеоігри шкідливо, мовляв якщо забагато грати, можна відучитися спілкуватися з живими людьми! Я виріс і опинився у світі некомунікабельних людей, які, здається, насправді начисто позбавлені мінімальних натяків на ввічливість та емпатію. Кожен третій формулює свої думки в стилі “Дайте води, бо так їсти хочеться, що на городі в Києві дядько”. Люди не розуміють, що критика НЕ означає насрати людині в душу на рівному місці. Так само вони не думають, що тролінг не є дієвим способом переконання ідеологічних опонентів, а привселюдне приниження не є засобом мотивації працівників до роботи. І добре пам’ятаючи приклади конкретних неадекватів, яких зустрічав я, щось не пригадую, щоб вони взагалі хоч колись грали у відеоігри.

В дитинстві мені казали, що грати у відеоігри шкідливо, бо вони зроблять мене агресивним! Я виріс і опинився в “мирному і спокійному” світі, де п’яні чинуші переїжджають людей на своїх фалічно-компенсативних тачках, де щороку в Україні понад 100К звернень через домашнє насильство, де гопота катує, ґвалтує, вбиває і викрадає людей на Донбасі та в Криму. Напевно, всіх цих людей жорстокими зробила серія Neverwinter Nights.

Якщо відкинути сарказм, то відеоігри можна було б назвати справді найшкідливішим заняттям… якби не решта всього, що люди роблять зі своїми життями.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s