Call of Duty: Modern Warfare – русофобії багато не буває

2 коментарів

Всім привіт, з вами Тортик!

Кінець жовтня було осяяно виходом нової, чергової частини легендарної франшизи Call of Duty. І коли я кажу “осяяно”, я маю на увазі незвично яскраве світло, джерелом якого є спалахи невдоволення на північний схід від України.

Якщо ви щойно повернулися з Марсу, Call of Duty – це серія високоякісних шутерів, що вирізняються перш за все вражаючими кінематографічними кампаніями. Ось уже 16 років розробники з Infinity Wards розважають нас черговим видовищним “воєнним серіалом”, і проходження чергової “колди” давно стало традицією для мільйонів геймерів по всьому світу.

Цьогорічна Call of Duty з приставкою Modern Warfare (тобто “сучасне ведення війни”) переносить нас на Близький Схід, у вигадану країну Урзикстан, яка зовсім-зовсім, от просто абсолютно не схожа на Сирію. В Урзикстані палає громадянська війна, в яку втручаються інші країни, зокрема росіяни. Останні раз за разом “намагаються взяти ситуацію під контроль”, використовуючи масові вбивства мирного населення за підозру у допомозі повстанцям, бездумно застосовують хімічну зброю на тому ж мирному населенні, розстрілюють колону тікаючих з міста городян і таке інше. Також вирізняються моменти, в яких головні герої кампанії кажуть, що “не бачать різниці між терористами і російською армією”.

75435755_2405545529544057_1345522350853980160_n

Окремої згадки заслуговує епізод, в якому гравця переносять у тіло маленької сирійської урзикстанської дівчинки, в дім якої з автоматом вривається агресивний російський десантник у матросці і вбиває її батька. І в нас не залишається іншого виходу, окрім як на пару з маленьким братом вбити цього “іхтамнєта” підручними засобами.

Та сама місія

…І запалало так, що цьогорічні лісові пожежі Сибіру видаються чимось несерйозним. Російських стрімерів під час проходження кривило і викручувало, чатики лютували, тисячі росіян кинулися занижувати грі оцінки на Metacritic і ламаною англійською виражали свою незгоду; у війні проти гри об’єдналися такі начебто несумісні елементи, як найвідоміший російський оглядач ігор “Медісон” і еволюційно відсталий провладний канал “РЕН ТВ”, і так далі.

Чому ж така яскрава реакція?

За дуже влучним висловлюванням Віктора Трєгубова, росіяни звикли, що у іграх чи фільмах їх зображали карикатурно: “водка-матрьошка-балалайка”, а тому особливо це не сприймали. Зараз же їх нарешті показали реалістично. Тобто відбитими жорстокими варварами без честі і совісті, які з задоволенням винищують і катують мирне населення, не задумуючись вчиняють військові злочини, розглядають громадян інших країн як худобу і розповсюджують свою достатньо примітивну пропаганду.

Росіяни вочевидь не усвідомлюють, що вриваючись до суверенних країн зі зброєю у руках і вчиняючи терористичні атаки по всьому світу, вони напрацювали собі суттєвий “анти-рейтинг”. З чим ми їх щиро вітаємо.

До речі, у грі присутня Україна, хоч її і “зашифрували” так само, як Сирію, під назвою “Кастовія”. Полем бою однієї з мультиплеєрних карт є Донецький Аеропорт:

call-of-duty-donetsk
І вежа ще стоїть. До речі, в автентичності аеропорту можна не сумніватися, бо над грою працювали українці з Ulysees Graphics

Також варто зазначити, що не дивлячись на завивання, які доносяться з заліських боліт, в цивілізованому світі Call of Duty: Modern Warfware отримала купу схвальних рецензій і просто “розірвала” продажі:

73253979_2656833151003536_2650432998490505216_n
Гра, що найкраще продається у 2019 році

…З чим ми щиро вітаємо вже Infinity Wards.

Власне, про саму гру

Infinity Wards випускає нову частину Call of Duty щороку, починаючи з 2005-го. Тому для знайомих з франшизою – це типова “колда” і цим вже сказано достатньо.

Якщо говорити про особливості саме цієї частини – вперше за всю історію вона підтримує кросплатформовий мультиплеєр. Також в ній вперше з 2013 року відсутній режим “Зомбі”, на зміну якому прийшов режим кооперативних операцій «Spec Ops», що був у Modern Warfare 2 і Modern Warfare 3 2009 і 2011 років випуску. В цьому плані новий Modern Warfare віддає шану своїм класичним попередникам.

Call-of-Duty-Modern-Warfare-Microtransactions

Серед приємних нововведень також наявність морального вибору в сюжетній кампанії в окремих непростих ситуаціях. Залежно від нашої поведінки у подібні моменти нас оцінюватимуть і видаватимуть нагороди, також це впливатиме на діалоги у грі.

Багатокористувацький режим було перероблено заради збільшення тактичності, окремий мод “Реалізм” взагалі видаляє HUD (інтерфейс) і змінює звичну мінікарту на компас, з візуальними підказками для виявлення друзів і опонентів.

Також серце бувалого геймера має зігріти повна відсутність мікротранзакцій і лутбоксів – чуми, на яку встигли захворіти попередні частини франшизи.

Загалом, нова “колда” вийшла якісною, затягуючою і наповненою. На мій особистий смак, саме фінал кампанії трохи “просідає”, наче розробники побоялися “докрутити” її до максимуму, але і так вийшло дуже непогано. Особливо враховуючи, що чудовий мультиплеєр пом’якшить цей негатив і гарантовано вирве з вашого життя кілька десятків, а то і сотень годин.

Грайте в хороші ігри і нехай здорової русофобії в них буде радше більше, ніж менше.

І звісно… Слава Кастовії!

Мінімальні технічні вимоги:

Процесор: Intel Core i7-6700
Оперативна пам’ять: 16 GB
ОС: Windows 7 64-bit
Відеокарта: AMD Radeon RX Vega 56
Місце на жорсткому диску: 50 GB

 

2 comments on “Call of Duty: Modern Warfare – русофобії багато не буває”

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s