Китайський скандал Blizzard

2 коментарів

Черговий скандал розгорівся навколо Activision-Blizzard, цього разу в картковій грі компанії Hearthstone. Після перемоги в одному з офіційних турнірів Нґ Вай Чунґ (Ng Wai Chung), відомий під нікнеймом “Blitzchung”, вийшов до камери у протигазі та процитував гасло “Звільніть Гонконг, революцію наших часів” (“Liberate Hong Kong, the revolution of our times”). За це компанія відсторонила переможця від участі у своїх змаганнях на рік та позбавила переможних титулів і грошових винагород.

Разом із санкціями щодо гравця компанія також розірвала контракти з двома коментаторами турніру, які були присутні при його інтерв’ю. У своїй офіційній заяві Blizzard аргументувала рішення тим, що гравець порушив одне з правил поведінки на заходах компанії, яке потенційно завдало шкоди її бренду й образило частину аудиторії. Однак, схоже, набагато більшої шкоди бренду завдала реакція студії.

Обурення усіх

Подія глибоко вразила фанатів ігор Blizzard. Багато з них влаштовували дискусії на ресурсах Reddit i Twitter, закликаючи гравців припинити грати в ігри компанії, повернути свої віртуальні квитки на річну конвенцію BlizzCon і вимагати відшкодування замовлених наперед примірників Warcraft: Reforged. Деякі розмови видалялися, а згодом доступ до секції компанії на Reddit взагалі був закритий модераторами. Це тільки погіршило ситуацію. Один із модераторів заявив про вихід з команди, оскільки його особисті цінності суперечать позиції студії.

Не в захваті від поведінки Blizzard були і її працівники. Свою незгоду вони виразили тим, що закрили папером деякі з викарбуваних цінностей компанії навколо статуї орка в її головному офісі в Каліфорнії – “Думай глобально” та “Кожен голос важливий” (“Think globally” та “Every voice matters”). Також працівники зібралися на Парасольковий Протест (Umbrella Protest) навколо цієї ж статуї на знак підтримки Blitzchung.

Protest Blizzard.png
Протест у головному офісі Blizzard у Каліфорнії

Інцидент привернув увагу й американських політиків і правників. Зокрема, сенатор Рон Вайден (Ron Wyden) охарактеризував таку поведінку компанії як готовність “обезчестити себе заради догоди Китайській комуністичній партії” та зауважив, що “Жодна американська компанія не повинна застосовувати цензуру щодо закликів до свободи заради швидких грошей”.

Ron Wyden on Blizzard.png

Інший сенатор, Марко Рубіо (Marco Rubio), вважає таку реакцію результатом впливу китайського ринку в питаннях обмеження свободи слова поза територією цієї держави. Деякі американські юристи проводять аналогії з баскетбольною лігою NBA та недавньою ситуацією, коли китайська сторона розірвала партнерство з організацією після схожого висловлювання менеджера Houston Rockets, однієї з команд ліги. Вони припускають, що цей приклад і спонукав Blizzard до такої реакції. Звичайно, прихильників ігор (чи вже колишніх прихильників) таке пояснення не надто влаштовує.

Ситуацією скористалися творці іншої карткової гри Gods Unchained і запропонували Blitzchung квиток до власного турніру, а також компенсацію втрачених ним виграшів з Hearthstone. Сам гравець пізніше розповів, що розумів ризики та очікував на схожу реакцію компанії, але вважає, що привернення уваги до Гонконгу та протестів було того вартим.

Gods Unchained.png

Очікувано, акції Activision-Blizzard почали падати після турніру, Інтернет рясніє мемами з персонажами франшиз Blizzard, а компанія вкотре за останній рік втратила довіру значної частини своїх прихильників.

Overwatch China.png
Мей з Overwatch – тепер символ підтримки Blitzchung

 

2 comments on “Китайський скандал Blizzard”

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s