Old Man’s Journey: Життя як подорож

Коментарів немає

Старий моряк отримує листа, який змушує його негайно покинути свою хатину над морським урвищем, спакуватися і рушити в дорогу. Що саме такого важливого повідомлялося в тому листі – ми дізнаємося наприкінці коротенької, годинної гри Old Man’s Journey від студії Broken Rules.

Ця гра створена майже без слів – писаних чи сказаних – тому її не треба перекладати, навіть пункти основного меню тут зображені у вигляді картинок.

Гравець має допомогти немолодому герою дійти до своєї загадкової мети, буквально руками “переналаштувавши” пейзаж – так, щоб стариган зміг пройти усіма пагорбами з точки А до точки Б, трошки кумедно перестрибуючи або з’їжджаючи вниз водоспадами. Часом наш герой пересідає на потяг, човник або машину, щоб рухатися швидше. Пасторальні краєвиди, які доведеться переінакшувати задля безпечної дороги, усі нагадують гравцеві узбережжя Франції чи якийсь подібний затишний куточок Старого Світу.

OMJ - The Bench
Настрій гри змінюється разом з панівною гамою кольорів

Дорогою дідок втомлюватиметься і присідатиме на лавки. Як у дивовижному Hollow Knight, ці лавки трапляються в найнеочікуваніших місцях. Присівши відпочити, дід неодмінно задумається про своє життя, згадає старі втіхи і свої помилки. Власне, саме через ці епізоди ми і складаємо докупи пазл, куди ж він так наполегливо йде, долаючи вікову втому.

OMJ - The Memory

Old Man’s Journey проста за своїм смислом, ігроладом та візуальним стилем, але аж ніяк я не назвав би цю гру примітивною. Натомість я би наполегливо радив її усім, хто досі вважає, що ігри не є життєвими, не можуть розказувати нормальні історії або зводяться до геноциду інопланетян або дегенератронів типу “3-в-ряд”.

OMJ - The Train

І особливо я радив би цю гру усім, хто лише починає знайомитися зі світом сучасних ігор незалежних розробників чи світом відеоігор в принципі. Запропонуйте цю гру своїм батькам – і може вони також відчують, що життя – це подорож і, значною мірою, гра.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s