На Epic Store триває перший в історії цього онлайн-магазину розпродаж. Для українського користувача знижка передбачається у розмірі 300 гривень на будь-яку гру, що дорожча за 400 гривень. Нижче я наводжу список ігор, які варті найбільшої уваги на мою украй суб’єктивну канцлерську думку.
Ashen – гра з довжелезної когорти уподібнень до Dark Souls. З одного боку, вона дуже знайома: тут ви знайдете і світ, який переживає зміну епох світла і темряви, і похмурих подорожніх, які туляться до багаття, і збудовану на витривалості бойовку, і знакові двобої з босами. Однак, з іншого боку, це щось принципово нове: ми бачимо світ не який переходить із епохи світла в тінь, а який навпаки – перебуває на зорі нової ери світла. І з подорожніми передбачено більше взаємодії – всі гравці володіють лише обмеженими знаннями щодо ремесел, а для виживання потрібна буде співпраця. Додайте до цього специфічну стилістику персонажів і матимете варту уваги гру. Нині на Epic Store Ashen коштує 426 грн.
Control – гра від студії Remedy (відома іграми Max Payne, Alan Wake). Гра розповідає про тяжкий перший робочий день молодої жінки на новій роботі: у офісі всі предмети і стіни міняються місцями, половина колег померли чи перетворилися на монстрів, а вище керівництво нічим не допомагає. Словом, симулятор звичайного робочого дня на державній службі. Тільки що в цій грі доступні телекінез і можна стріляти з пістолета.
The Sinking City – гра від київської Frogwares, відомої своєю серією ігор про Шерлока Холмса. Гра з напіввідкритим світом про детектива у місті, що тоне. Особисто мені гра цікава не так прямими посиланнями на твори Лавкрафта (оці всі щупальця, Ктулху тощо), скільки дрібними магічно-реалістичними і похмуро-готичними деталями на кшталт діалогів з дивними мешканцями міста: у когось із них зашитий рот, інший чолов’яга схожий на рибу, третій маніпулює всіма вашими рухами подумки, четвертий – це явно ходячий викопаний з могили труп, і він цього навіть не соромиться. У цій грі явно буде на що подивитися. На Epic Store вона буде доступна раніше, ніж на інших платформах.
Metro Exodus – ексклюзив Epic Store, ще один український продукт – продовження популярної серії від студії 4A. І хоча багато гравців жаліються, що “Метро” втратило свою самобутність, коли гравець вийшов із московських тунелів на поверхню, це все одно хороший та атмосферний шутер. А ще в ньому можна відстрелити голову статуї Леніна і заробити собі досягнення “Декомунізація“.
Hades – ексклюзив Epic Store, гра від студії Supergiant Games, яка свого часу відзначилася чудовими бойовиками Bastion і Transistor. Cина Аїда, повелителя царства мертвих, вирішує втекти від батька на Олімп, де його дядько Зевс, кузен Діоніс та безліч інших родичів собі п’ють, правлять світом смертних і усіляко тішаться життям. Це roguelike, де вам доведеться часто обирати наступне випробування і винагороду у безлічі спроб покинути Тартар і дістатися Олімпу. Як і попередні ігри від Supergiant Games, особливу цінність грі додають мальований візуальний стиль та коментарі оповідача і другорядних персонажів. Гра поки що в дочасному доступі, але вже придатна до використання і переживає регулярні масштабні оновлення. На цю гру, на жаль, знижки нема, бо вона коштує 279 грн.
Afterparty – ексклюзив Epic Store, нова діалогова гра від авторів моторошної Oxenfree. Цього разу ми зіграємо за двох підлітків, що потрапили в пекло, яке до болю нагадує якийсь район нічних клубів, пабів та дискотек. Щоби повернутися назад до життя, героям гри доведеться перепити самого Люцифера. Наскільки це можливо, і чому вони в принципі померли – гравець дізнається обираючи на ходу репліки в діалогах ключових персонажів. На жаль, на Afterparty нині немає знижки.
Borderlands 3 – ексклюзив Epic Store, продовження обезбашеної постапокаліптичної стрілялки. Говорячи про серію Borderlands, дуже важко сказати однозначно, що є у ній головним джерелом драйву. Купа зброї з різноманітними стихійними ефектами? Купа кепкування з усієї поп-культури в прихованих “писанках”? Купа навіжених і відверто смішних персонажів? Купа умінь, які дозволяють принципово по-різному планувати тактику боїв? Це все тут є.
На жаль, Epic Store та розробники Borderlands 3 не дійшли згоди щодо того, якою саме має бути знижка під час розпродажу, тому на момент написання цього матеріалу Borderlands 3 тимчасово недоступна для придбання. І магазин, і розробники запевняють, що скоро все виправлять. Особисто ж мені пощастило втрапити у віконце можливостей і придбати гру за 549 грн до того, як між розробником і магазином почалися розборки.
Усе перелічене вище – лише частина багатьох вартісних ігор на Epic Store. Магазин постійно поповнюється новими цікавими продуктами, а щотижня одну з давніших ігор видає усім користувачам безкоштовно. Нещодавно ми писали про одну з таких ігор – The Witness.
Чим Epic Store краща за Steam?
Коли з’явився Epic Store, я спершу поставився до нього із роздратуванням. Навіщо мені іще одна стопіцота програма на моєму комп’ютері? Що принципово нового Epic дає мені як гравцю і як покупцю? Скільки цей новий магазин йтиме до усвідомлення того, що Україна існує? І що ж це, знову будуть якісь ексклюзиви? Ексклюзиви мене дратували найбільше, адже саме через них і доводиться ставити нову прогу-клієнт на комп’ютер.
Але згодом гнів мій змінився на зацікавлення. Установка нової програми – це ж не купівля консолі, чи не так?
Невдовзі стало відомо, що Epic збирається представити гравцям на ПК такі ігри, як Journey та Heavy Rain, які раніше були доступні лише на консолях. Гривня уже з’явилася на Epic Store, а з нею і регіональні (нижчі за європейські/американські) ціни. Паралельно з цим я дізнався, що творці Epic Store запустили свою платформу у відповідь Steam на його жорстку політику щодо розподілу прибутків від продажу ігор між розробником/видавцем і дистриб’ютором. Epic Store навіть обіцяли закритися, якщо Steam перегляне свої підходи.
І тут уже я почав задумуватися: адже й справді, Steam, імовірно, ще не перетворився на корпорацію зла, але він рухається саме в тому напрямку. Нині йому шалено потрібні конкуренти, які могли б його оговтати. Steam є, по суті, монополістом у світі продажу ігор, а майже будь-яка монополія – це лайно, зокрема і тому, що монопольний стан примушує самого монополіста сходити на пси.
Дедалі більше Steam перетворюється на безмежний базар із “RPGmaker`ів” з графікою у п’ять пікселів, однакових анімешних “візуальних новел”, казуальних фрітуплейних клікерів, чорних-чорних-чорних інді-хорорів та лайняних порноігор. На Steam стає дедалі важче знайти щось вартісне, бо те, що заходить на цю платформу, вже абсолютно ніяк не фільтрується. Натомість Epic Store резервує свій майданчик для ігор, виготовлених на рушії Unreal Engine, тобто уже зрозуміло, що ганебно склеєне на коліні абищо там не з’явиться.
Зрозуміло, що Epic є куди рости. Трелло-дошка Epic Store показує, що деякі звичні для всіх нас функції, як-то рецензії гравців або списки бажань, будуть запроваджені не раніше, ніж за 4-6 місяців. На Steam подібні речі присутні вже цілу вічність. Але навіть тимчасовий брак цих елементів, можливо, на краще. Відсутність узагальненої оцінки на основі сотень рецензій особисто мене заохотила вперше за кілька місяців уважно почитати, що пишуть про свої ігри самі розробники. Відсутність списку бажань заохотила мене запам’ятати ті ігри, які я хотів придбати, а отже ще до купівлі і запуску краще обдумати, що я хотів би побачити у них і чи хочу я цих ігор взагалі.
Безумовно, від Steam ніхто не відмовляється, і я не маю залізобетонних підстав вважати, що Epic Store дійсно справедливіша до розробників, ніж Steam. Але конкуренція завжди оздоровлює, а ексклюзиви на Epic Store – більш ніж достатня причина дати новій платформі шанс.
1 comments on “Перший епічний розпродаж”