The Long Dark: Хардкорне виживання

2 коментарів

У реальному світі зима, хуртовини, кусючий мороз і ожеледиця, на яку всі скаржаться. А значить, саме зараз ідеальний час полоскотати нерви і відвідати справжню зиму, яка несе у собі смертельну небезпеку.

The Long Dark – дуже реалістична гра про виживання у сніговому апокаліпсисі в канадській місцині, відомій як Great Bear Island. На цьому Великоведмежому острові залишки людей чіпляються за життя у світі, що практично розвалився під дією загадкових штормів, які вимкнули всю електроніку. А отже ми подорожуємо, досліджуємо, майструємо, полюємо, збираючи і використовуючи все, що залишилося від людської цивілізації, та робимо все можливе, аби вижити.

Свого часу я почав знайомство з The Long Dark і буквально закохався у неї завдяки такій особливості, як…

Атмосфера

Вона у грі просто неймовірна. Сум, безвихідь, відчай, що змінюються щирою радістю від знайденої в снігах хатини, практично солодке на звук тріскотіння дров у плиті, завивання вітру і тиша, оглушлива тиша дикої природи, аж поки знову не чути вітру і підвиваючих йому вовків.

Ось ця самотність і усвідомлення себе як піщинки у величезному мертвому холодному світі.

…І страх, найсправжнісінький страх, коли ви намагаєтеся дістатися до укриття в снігову бурю і безнадійно губитеся. Блукаєте туди-сюди з надією знайти дорогу, “я знаю це дерево, я вже бачив його раніше! Чи ні?…”, повільно замерзаєте і розумієте, що шансів вибратися дедалі менше.

…І азарт, коли в руках ґвинтівка, а на горизонті вовк, а ще краще – ведмідь.

…І злість, і відчай, коли ви з перевантаженими здобиччю рюкзаками за кілометр від “дому” розслабляєтеся, втрачаєте пильність і раптом знаходите себе в оточенні трьох вовків, а зі зброї лише ніж.

Відчуття “домашнього вогнища” у грі передано на 100%. Так добре там, де тепло, затишно і безпечно.

Але The Long Dark не лише про виживання заради самого виживання. Спершу зі світом і механіками гри вас познайомить…

Сюжетна кампанія під назвою “Wintermute”

За сюжетом до нас, головного героя (пілота за професією), приходить колишня дружина (медик) і благає злітати у віддалену зону, відому як Great Bear Island, не задаючи питань. Звісно, першою нашою реакцією було: “жінко, ти сказилася?”.

“То ти допоможеш чи ні?” – “…Допоможу”. Бо хіба ж міг чоловік відповісти інакше?

В польоті нас “знаходить” один з цих містичних електромагнітних штормів, що призводить до падіння. Перед нами постають завдання: вижити, знайти колишню і допомогти залишкам населення Great Bear Island.

 

Кампанія нині присутня у вигляді двох Епізодів, кожен з яких потребує на проходження близько 3-5 годин. Якщо досі Епізоди були просто нормальні, у грудні розробники з Канади Hinterland Studio Inc. викотили масштабний апдейт, в якому планка якості видерлася на верхівку секвої. Були перероблені кінематографічні елементи і додані цілі сценарні секції, яких не було раніше, переписали і переозвучили діалоги і взаємодію з NPC-персонажами, внесли зміни у саму структуру світу – тож тепер в “сюжетній” частині ландшафт помітно відрізняється від не-сюжетної “пісочниці”.

Особисто я був приємно вражений оновленою кампанією і вже не можу дочекатися виходу третього Епізоду, який обіцяють в березні. А пізніше на нас чекають ще четвертий і п’ятий. А потім – ще одна, друга кампанія.

До речі, про “пісочницю”. Цей дуже солідний за площею відкритий світ складається з зон, пов’язаних між собою різноманітними переходами. Кожна з них має дуже характерний ландшафт і яскраво виражені особливості, що полегшують або ускладнюють подальше перебування душі в нашому тілі.

Якщо кампанія задає цілі і напрямок руху, у “пісочниці” ми просто опиняємося у якійсь з зон Great Bear Island і маємо повну свободу дії.

The Long Dark
Екран вибору складності на початку “пісочниці”. Спільнота в Стімі дуже добре попрацювала над перекладом TLD на різні мови, в тому числі на українську.

Фактично, гра в “пісочниці” – це історія, яку творить сам гравець. Що дуже важливо – на відміну від кампанії, в якій можна в будь-який момент зберегтися, в цьому режимі проходження відбувається в стилі роуглайк: збереження лише автоматичні, а смерть перманентна. Це накладає свою неповторну специфіку. Ви справді боїтеся померти і завжди боретеся до останнього.

Щодо смерті. The Long Dark дуже чесна. Вона не ставить гравця у ситуацію “я – гра про виживання, а тому ти маєш страждати, бо так заведено”. Щоразу коли я помирав, якою б неприємною не була ця смерть, я міг прокрутити в голові свої останні дії і зробити висновок: “я прийняв неправильне рішення. Нерозумно розпорядився ресурсами. Поспішив. Свідомо пішов на ризик і програв. Нічого, я навчуся”. І я вчився, і ставав кращим раз за разом.

Гра прекрасна в своєму витриманому реалістичному стилі. На забивання кирки у череп зомбі, на глянцево-іграшкові зображення і пластикові модельки предметів, на зграї агресивних мутантів-канібалів (привіт, “The Forest”) чи веселі побігеньки і перестрілки з гранатометів (і тобі привіт, “Rust”), якими нині забитий благородний жанр “Survival”, творіння канадських розробників подивиться своїми холодними синіми очима, поправить рюкзак і піде з рушницею в руках у напрямку засніжених вершин.

Десь там, за горами, на нас чекає порятунок.

Кажуть, що жанр Survival – не для всіх. Це так. Але якщо концепція виживання вам хоч трохи імпонує, а вид зимової природи торкається хоча б найменшої сердечної струни – я щиро раджу спробувати цю гру.

Сторінка в Стімі

МІНІМАЛЬНІ ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ
Платформи: Win 7 і новіші
Процесор: Dual-Core Intel i5 CPU @ 2GHz+
Оперативна пам’ять: 4 GB RAM
Відеокарта: Intel 4xxx Series w/ 512MB VRAM чи краща
Місце на жорсткому диску: 7 GB

2 comments on “The Long Dark: Хардкорне виживання”

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s