BlizzCon є найбільшою подією у році для всіх фанатів ігор Blizzard. Саме тут представники компанії діляться найважливішими новинами та розповідають про майбутнє своїх проектів. Саме тут можна поглянути на роботу “бліззів” зсередини – як створюють ігри та їхніх персонажів, як живуть працівники, а для прихильників це також найкращий шанс вразити своїх розробників-кумирів власною творчістю, але про це ми ще поговоримо у нашому пізнішому матеріалі на Ігровимірі.
Blizzard без Майка
Цьогорічний BlizzCon викликав у багатьох дуже суперечливі почуття. Першою причиною цьому став офіційний відхід Майкла Моргайма (Michael Morhaime) з посади генерального директора компанії, у чиєму керівництві він працював з часу її заснування у 1991 році. Про свої плани, як і про свого наступника – Джея Аллена Брека (J. Allеn Brack), відомого своєю роботою над грою World of Warcraft, Майк розповів ще на початку жовтня. Брек помітно нервувався на відкритті BlizzCon, на відміну від того, як впевнено він виглядав на презентаціях від імені команди WoW. Його прихід пов’язують з новими іграми в розробці, про які Blizzard поки що не розголошує. Особисто я сподіваюся, що Моргайм принаймні надалі виступатиме на конвенції, оскільки його особистість і присутність завжди були однією з традицій заходу.

Diablo May Cry
Другим дуже неоднозначним сюрпризом було оголошення виходу Diablo: Immortal, призначеної для смартфонів і планшетів. Проблема навіть не в тому, що Blizzard роблять мобільну гру – будьмо чесні, вони ще відносно довго протрималися на фоні інших компаній, маючи у своєму мобільному арсеналі лише портативну версію Hearthstone і додаток до WoW, який аж ніяк нічого не вирішує у самій грі. Проблема навіть не в тому, що вони її майже аутсорсять у китайських розробників. Найбільше обурення викликало те, що Blizzard уже кілька років натякали на “кілька паралельних проектів” з Diablo, але жоден з них не був оголошений зі сцени BlizzCon. Європейська й американська аудиторії компанії мобільними іграми цікавляться дуже мало, тому заява про “Безсмертного” їх не вразила, м’яко кажучи. Мабуть, це перший випадок в історії конвенції, коли представника компанії освистали.
Ставлення присутніх фанатів франшизи трохи покращилося на панелі, присвяченій Diablo, де у розробників була можливість більше розповісти про гру, але її могли подивитися лише власники віртуального квитка. Водночас, компанія викликала нову хвилю обурення, коли кілька разів перезалила трейлер нової гри на YouTube, щоб уникнути великої кількості дислайків на платформі. Деякі видання, як BlizzardWatch, стали на захист Diablo: Immortal, але, в цілому, цю презентацію беззаперечно можна вважати найбільш краховою з усіх презентацій ігор Blizzard.

Як це варто було б зробити, на мою думку, – представити гру на ігровій конвенції в Азії, де перебуває значна частина гравців мобільних ігор, і цим уникнути і скандалу, й незрозумілих маневрів з трейлером і коментарями до нього на YouTube. Але маємо те, що маємо.
Герої нового часу
На щастя для всіх, інші ігри мали менш катастрофічні новини, а деякі були навіть “в ударі”. Зокрема, захоплення викликав новий персонаж Overwatch – Еш (Ashe). Стильна багатійна-ковбой-злодійка була представлена як опонентка Джессі МакКрі (McCree), одного з оригінальних героїв гри. Окремо варто віддати належне Бобові. Бо Боба неможливо не любити.
На панелі, присвяченій Overwatch, розробники розповіли про героїню, прогрес її концепції, а також про роль Боба у її житті та у грі. Цікаво, що це перші ігрові персонажі, які спершу виникли під час роботи над кінематиком для МакКрі. Але девелоперам настільки сподобалась Еш, що вони вирішили перенести її і в саму гру, при чому навіть з деякими фразами з трейлера. Звісно, разом з Бобом.

Heroes of the Storm нарешті дійшли до того, що почали створювати власних героїв. Нагадаємо, що до BlizzCon усі ігрові персонажі цієї гри – “любовний лист” іншим франшизам Blizzard, тобто запозичені з них, частково перероблені особистості. Але цього року HotS вирішили розвинути і власний лор і познайомили нас з Орфеєю (Orphea) – непокірною дочкою Лорда-Ворона, одного з коментаторів карт і володарів у світі гри.
Здібності дівчинки у чомусь нагадують тематику Старих Богів у WoW. Також вони протиставлені магії самого Лорда-Ворона у формі та кольорах. Передісторією до сюжету трейлера стали комікси франшизи “Сходження Лорда-Ворона”, які протягом останнього року публікує Blizzard.
До речі, Лорда-Ворона озвучує той ж актор, що і Натаноса “Гнилокрика” Марріса у WoW – Джим Піррі (Jim Pirri). З якихось дивних причин особисто я взагалі не можу терпіти Натаноса, але при цьому обожнюю слухати Лорда-Ворона. Настільки, що його голос рахує мої таймери в аддоні Deadly Boss Mods.

Боротьба тролів з тролями
Тролі поступово захоплюють усе більше франшиз Blizzard. Розробники Hearthstone оголосили про нове доповнення до гри, з ними пов’язане, яке вийде у грудні. Гравці та їхні покровителі-лоа будуть змагатися на відомій Гурубашській арені за прихильність короля Растакана – одного з ключових персонажів у поточному розширенні WoW “Битва за Азерот”.

Особисто в мене стосовно представлених карт і класів змішані почуття. З одного боку, вони виглядають круто і дозволяють грати цікаві комбінації. З іншого, показані карти настільки сильніші на фоні тих, які вже є у грі, що це трохи зменшує ентузіазм. Hearthstone знову у зоні ризику виникнення невеликої кількості стратегій, які будуть набагато кращими у порівнянні з іншими, а тому у гравців не буде широкого вибору варіантів, як грати.
Хай живе Зератул!
StarCraft не мав надто великих оголошень, зате мав багато приємних. Розробники та фанати серії цього року святкують двадцятиліття стратегії, її офіційний дебют на останніх Олімпійських іграх, а також два роки співпраці з Google DeepMind.
Команда StarCraft у найближчому майбутньому планує зосередитися на балансі та режимі кооперації. Зокрема, для всіх фанатів у режим кооперації був доданий Зератул (Zeratul), один з улюблених лорових персонажів франшизи та вельми неприємний опонент у іншій грі компанії – Heroes of the Storm.

Також уперше в історії гри розробники додають нові рескіни для будівель, що для стратегії не маловажливо. Заробити їх можна буде під час гри у StarCraft II під час особливої події або переглядаючи матчі на Twitch у рамках співпраці Blizzard зі стрімінговим ресурсом.

DeepMind відомий тим, що два роки тому його творіння стало першим штучним розумом (чи АІ) – чемпіоном світу з го, обігравши тодішнього чемпіона-людину. StarCraft II став для розробників міцнішим горішком. Спершу їхнє дітище було надто “ліниве”, щоб учитись, і замість цього аб’юзило баги вже наявних у грі гравців-ботів. Дослідники трохи підкоригували свого вихованця, і тепер він уже вміє будувати базу. Більшість дій АІ поки що “несвідома” імітація людських гравців, але, в цілому, науковці та розробники задоволені співпрацею. Для всіх, хто цікавиться кодуванням АІ, представник Google оголосив про відкриття електронної бібліотеки з матеріалами цієї програми.

Warcraft: колись, тепер і в майбутньому
Цьогорічна конвенція була особливо сприятлива для ветеранів франшиз Warcraft i World of Warcraft. Перші отримали несподіваний ремастер гри Warcraft III, другі – демо версію ванільного WoW і обіцянку випустити його влітку 2019.

Поточних гравців WoW чекають зміни у наступному патчі до “Битви за Азерот” – “Хвилі помсти” (Tides of Vengeance), який прибуде до гри у грудні. Зміни вже є деякий час на тестових серверах та, в цілому, дуже схвально сприйняті прихильниками. Нас очікує нових воєнний фронт, для якого Blizzard створили і новий кінематик. Розробники вирішили нагадати, що їхні нічні ельфи аж ніяк не раса миролюбних хіпі, а народ з давньою історію битв і перемог. Особливо мене тішить, що є шанси на активні дії Тіранди.
Потішили фанатів і новим високороздільним кінематиком, який продовжує історію короля Андуїна та верховного повелителя Завроклика. Ролик вийшов не дуже насичений подіями, але емоційний.
Також розробники поділилися планами на подальші патчі та представили нам досі небачені Назжатар – підводне місто наг, Вічний палац королеви Азшари, нове епічне підземелля мехагномів і расові комплекти для тауренів і знову гномів. Нових моделей для своїх персонажів дочекаються гобліни та ворґени.

Багато питань та спекуляцій викликало зображення Сильвани з кинжалом Зал’атат (Xal’atath), Лезом Чорної Імперії. Зал’атат – колишня артефактна зброя, якою користувалися жерці тіні у “Легіоні”. Вона має свій розум і служить Старим Богам. Відомо, що вона знову з’явиться у грі у майбутньому, але я тут активно уникаю спойлерів, тому про це вам не розповім. Однак, як саме Зал потрапить до Сильвани і що Темна Леді буде з нею робити – про це Blizzard зберігає інтригу.

Голоси та пісні війни
Як завжди, багато панелей були присвячені роботі компанії в цілому, створенню концепцій персонажів і ландшафтів у іграх, музиці, програмуванню тощо. Важко навіть перелічити їх усі, тому зупинюся на тій, що сподобалася мені найбільше – панель голосових акторів WoW “Голоси війни: Орда проти Альянсу”. У розмові взяли участь актори, відомі нам як Андуїн Ринн, Сильвана Вітрогін, Джайна та Кетрін Праудмури, Таланджі, Рокан, Бвонсамді та Нола, яка викликала фурор серед присутніх, що глибоко зворушило її актрису Маріанн Стросснер (Maryann Strossner). Дуже емоційною була й Індіра Варма (Indira Varma) – голос леді Кетрін, також відома прихильникам як Елларіа Сенд у серіалі “Гра престолів”. Для актриси це була перша ігрова конвенція в житті.

Кульмінацією цієї події став живий виступ Лори Бейлі (Laura Bailey), голосу Джайни, та продюсера Логана Лафлотта (Logan Laflotte) й інших. На сцені вони відтворили пісню “Дочка моря”, яка звучить у кінематику “Війноносці: Джайна”, опублікованого Blizzard напередодні влітку, до якого Лафлотт написав музику, а Роберт Брукс (Robert Brooks) – текст. Виступ викликав справжню сенсацію, а публіка аплодувала стоячи.

На цьому закінчується наш огляд BlizzCon 2018. На жаль, втиснути в один текст всі свої враження та новини мені не вдалося, але згодом на вас чекатиме наш другий матеріал на тему, присвячений діяльності прихильників – конкурсів косплею та іншої самодіяльності. Ігровимір гарантує захоплення від майстерності учасників 😉
І на десерт
Подарунок любителям Blizzard зробив і Activision. Якщо у вас є акаунт Blizzard Battle.net, не забудьте туди зайти до 18ого листопада та безкоштовно забрати гру Destiny 2.
Офіційний сайт BlizzCon 2018
Допомога з перекладом імен і назв – проект “Коло вогнища”
Повний переклад на українську пісні “Daughter of the Sea” від Архімага Марти
1 comments on “BlizzCon 2018 – погляд у майбутнє чи забуття минулого?”